Indijā sācis izplatīties nāvējošais Nipa vīruss; reģistrēts pirmais nāves gadījums

136 komentāri
Indijā sācis izplatīties nāvējošais Nipa vīruss; reģistrēts pirmais nāves gadījums
TT NEWS AGENCY/SCANPIX

Kerala štatā, kas atrodas Indijas dienvidos, tiek celta trauksme pēc tam, kad 12 gadus vecs zēns svētdien, 5. septembrī, miris no inficēšanās ar Nipa vīrusu. Amatpersonas ir uzsākušas iespējamo kontaktpersonu izsekošanu un simtiem cilvēku izolēšanu.

Kerala štats šobrīd viesiem spēkiem cenšas apturēt iespējamu Nipa vīrusa uzliesmojumu. Tāpat štats joprojām cīnās ar lielāko pozitīvo Covid-19 gadījumu skaitu valstī.

Otrdien, 7. septembrī, štata veselības ministrs medijiem paziņoja, ka astoņi paraugi, kas ievākti no kontaktpersonām, ir negatīvi.

Nipa vīruss pirmo reizi tika identificēts 1990. gadu beigās Malaizijā. Par tā galvenajiem pārnēsātājiem tiek uzskatītas, cūkas, sikspārņi, tāpat tas var tik pārnēsāts ar augļiem, kā arī no cilvēka uz cilvēku.

Šobrīd šim vīrusam nav izstrādāta vakcīna. Inficēšanās gadījumā cilvēkam sākas pamatīgs drudzis, krampji un vemšana. Vienīgais, kas var kaut nedaudz palīdzēt, ir atbilstoša medicīniskā aprūpe, bet tā spēs nodrošināt tikai pacientam ciešamus apstākļus.

Pamatojoties uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem, Nipa vīrusa mirstības radītājs šobrīd ir 40 līdz 75%, kas Nipa vīrusus padara nāvējošāku par koronavīrusu.

Kerala štats ar Nipa vīrusu cīnījās jau 2018. gadā, kad vairāk nekā 12 cilvēki mira pēc inficēšanās ar vīrusu.

136 komentāri