Indijā karstumā bojāgājušo skaits pārsniedz 2000

0 Komentāru
Indijā karstumā bojāgājušo skaits pārsniedz 2000

Indijā nerimstas karstuma vilnis, kura upuru skaits sestdien pārsniedzis divus tūkstošus, paziņojušas amatpersonas, brīdinot, ka karstums ilgs vēl vismaz divas dienas.

Par lielāko bojāgājušo skaitu tiek ziņots no Āndhra Pradēšas un Telanganas štatiem valsts dienvidos. Tajos pagājušajā nedēļā reģistrēts lielākais nepārejošais karstums pēdējo 12 gadu laikā.

Kopš piektdienas pusdienlaika karstums izraisījis vēl 200 cilvēku nāvi abos štatos, kuros kopējais karstuma vilnī bojāgājušo skaits tagad sasniedzis 1979, vēsta krīzes vadības vienības amatpersonas.

“Lielākā daļa mirušo ir nabadzīgie, kuri ir spiesti strādāt ārā, lai iztiktu, un vecāki cilvēki,” atzina Āndhra Pradēšas pārstāvis.
Daudz nāves gadījumu reģistrēts Āndhra Pradēšas piekrastes reģionos, kur karstums nedēļu pārsniedza 44 grādus pēc Celsija. Piektdien temperatūra pazeminājās līdz 30 grādiem.

Vēl 63 cilvēki miruši Orisā, Gudžarātā, Madhja Pradēšā un galvaspilsētā Deli, ziņo mediji. Vairumā vietu temperatūra svārstās starp 40 un 45 grādiem pēc Celsija.

Meteoroloģijas dienests prognozē, ka karstuma vilnis turpināsies arī nedēļas nogalē, bet varētu mazināties pirmdien, kad gaidāma musonu lietu sezonas iestāšanās Keralas piekrastē.

Valdība ieteikusi cilvēkiem dzert daudz ūdens, apklāt galvas un ķermeni, lai izvairītos no saules dūriena, un, cik iespējams, uzturēties iekštelpās.

0 Komentāru