Imigranti no Austrumeiropas Lielbritānijā uztraukti, ka atņems dāsnās pensijas

0 Komentāru
Imigranti no Austrumeiropas Lielbritānijā uztraukti, ka atņems dāsnās pensijas
LNT

Imigranti no Austrumeiropas uztraukti, vai pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības varētu izgaist sapnis par dāsnajām britu pensijām un pensiju piemaksām.

Migrācija uz Lielbritāniju daudziem pirmspensijas vecuma latviešiem iepriekš bija kā stratēģija, lai nodrošinātu sev mazliet labākas vecumdienas.

Seniori bija cerējuši ar nopelnīto Lielbritānijas pensiju atgriezties Latvijā. Tagad gaidāmā britu izstāšanās no Eiropas Savienības ir radījusi būtiskus jautājumus.

Pensionāre Anglijā Mārīte Tera norāda: “Man tiešām rodas bažas par to, vai, ja es tagad aizbraucu no Anglijas, un, ja man nav tā pilsonība, tad viņi tiešām var arī to naudu nesūtīt uz Latviju. Lūk, par to man ir bažas. Varbūt tad man vajadzētu to otro pilsonību. To mierīgi angļi varētu izdarīt. Es točno nezinu, un man ir neskaidrības, ja es pēc kādiem trīs gadiem atbraucu uz Latviju, vai es saņemšu te to britu pensiju, vai es nesaņemšu”.

Video

Liela esot varbūtība, ka briti ierobežos vai pārtrauks pilnībā izmaksāt imigrantiem pensijas kredītu jeb piemaksas pie pensijas. Seniori, tostarp iebraucēji no Latvijas, saņem šīs pensijas piemaksas kā summu iztikas minimuma sasniegšanai. Plašāk par šo tematu – LNT Ziņās astoņos.

0 Komentāru