Imigranti mēģina masveidā ieņemt Lamanša tuneli

Komentāri
Imigranti mēģina masveidā ieņemt Lamanša tuneli
Foto: AP/SCANPIX

Plašu satraukumu vairākās Eiropas valstīs izraisījuši imigrantu mēģinājumi masveidā ieņemt Lamanša tuneli, lai nokļūtu Lielbritānijā. Pagājušajā naktī tunelī Francijas pusē no jauna centās iekļūt pusotrs tūkstotis bēgļu, viens gājis bojā.

Dzelzceļa operatorfirma Eurotunnel, kas nodrošina satiksmi starp Lielbritāniju un Franciju – jau vairākas nedēļas cīnās ar imigrantiem. Vairums no viņiem nāk no Etiopijas, Eritrejas, Sudānas vai Afganistānas un cenšas slepus nokļūt Lielbritānijā. Taču tā vietā viņi ir iestrēguši Francijas ziemeļu ostas pilsētā Kalē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es neesmu terorists, neesmu “al kaida” un neesmu šeit ieradies, lai darītu, ko sliktu. Viņi saka – tas, ko daru, esot slikti. Valdība saka, ka kanāls ir bīstams. Kanāls ir atmetis mani atpakaļ jau divas reizes. Taču es joprojām esmu dzīvs un gribu doties pie savas ģimenes,” stāsta kāds imigrants.

Daudzi no imigrantiem ir gatavi uz neiedomājamāko, lai iekļūtu Lielbritānijā. Vairums cenšas tikt uz kravas automašīnu, kravas vilcienu jumtiem vai pēdējā laikā – arī cenšas iekļūt zem Lamanša šauruma izveidotajā transporta tunelī. Bieži šiem mēģinājumiem ir letālas sekas.

Viena cilvēka mirstīgās atliekas tika atrastas arī aizvadītajā naktī, kad vismaz 1500 migrantu Francijas ostas pilsētā Kalē atkal mēģināja iekļūt Eurotunnel pārvaldītajā Lamanša tunelī, lai pa to sasniegtu Lielbritāniju. Tiek uzskatīts, ka sudānieti sabraukusi smagā automašīna, kas izbrauca no Lamanšu šķērsojuša prāmja. Pēc šā nāves gadījuma bojāgājušo imigrantu skaits pie Lamanša tuneļa kopš jūnija sasniedzis deviņus.

Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons izteicis satraukumu par notiekošo un ir sasaucis britu valdības ārkārtas sēdi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl