Imigrācijas ierobežojuma rīkojums ASV izraisa apjukumu

0 Komentāru
Imigrācijas ierobežojuma rīkojums ASV izraisa apjukumu
Foto: AFP/LETA

Ažiotāžu sacēlis ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojums par imigrācijas ierobežošanu, kas paredz pastiprināt iespējamo imigrantu vai bēgļu pārbaudi, lai atstātu “radikālos islāma teroristus ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm”.

Jau piektdien uzreiz pēc rīkojuma stāšanās spēkā lidostu amatpersonas daudzviet pasaulē sāka aizturēt ceļotājus, no kuriem daži jau atradās lidmašīnās ceļā uz ASV.

Trampa rīkojums skāris arī tos ārvalstniekus, kam ASV ir uzturēšanās atļauja un pastāvīgs darbs, taču rīkojuma izdošanas brīdī viņi atradušies ārpus ASV robežām.

Tikmēr ASV federālā tiesnese Ņujorkā bloķējusi to ārzemnieku izraidīšanu, kas aizturēti ASV lidostās. Aizturētie ir no septiņām musulmaņu valstīm, kuru pilsoņiem Trampa rīkojums paredz uz 90 dienām apturēt vīzu izsniegšanu.

Tiesneses lēmums aizliedz izraidīt arī personas ar akceptētu bēgļa statusa pieteikumu. Jau ziņots, ka saskaņā ar Trampa rīkojumu visa ASV programma bēgļu izmitināšanai tiek apturēta uz vismaz 120 dienām, kamēr tiks pieņemti jauni stingri bēgļu pārbaudes noteikumi. Sīriešu bēgļu uzņemšana tiek apturēta uz nenoteiktu laiku vai līdz laikam, kad prezidents pats izlems, ka viņi vairs nerada draudus.

0 Komentāru