Ilze Brands-Kehris apstiprināta par ANO ģenerālsekretāra vietnieci cilvēktiesību jautājumos

1 komentārs
Ilze Brands-Kehris apstiprināta par ANO ģenerālsekretāra vietnieci cilvēktiesību jautājumos
1) THE CENTRE FOR CIVIL AND POLITICAL RIGHTS / FLICKR

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērešs šodien apstiprināja Ilzi Brands-Kehris par savu vietnieci cilvēktiesību jautājumos, norāda Ārlietu ministrija (ĀM).

Ministrijā uzsvēra, ka šis ir līdz šim augstākais amats ANO struktūrās, kuru ieņems Latvijas pārstāvis. “ANO ģenerālsekretāra lēmums apliecina Latvijas ekspertu izcilo profesionalitāti un konkurētspēju augstākajā starptautiskajā līmenī, kā arī atspoguļo Latvijas ārlietu dienesta ieguldīto darbu kandidātu virzīšanā,” akcentēja ĀM.

Brands-Kehris vadīs ANO augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos biroju Ņujorkā no 2020. gada janvāra. Viņa sniegs atbalstu ANO ģenerālsekretāram cilvēktiesību jautājumos, palīdzot ANO augstajam komisāram virzīt cilvēktiesību jautājumu dienaskārtību sadarbībā ar ANO struktūrām, ANO dalībvalstīm, nevalstiskajām organizācijām un medijiem.

Brands-Kehris ir starptautiska cilvēktiesību eksperte ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi. No 2002. līdz 2011. gadam viņa ir vadījusi Latvijas Cilvēktiesību centru, kā arī ieņēmusi vadošus amatus Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūrā un EDSO augstā komisāra nacionālo minoritāšu jautājumos birojā.

2016. gada jūnijā Brands-Kehris ar pārliecinošu atbalstu tika ievēlēta ANO Cilvēktiesību komitejā kā neatkarīga eksperte uz termiņu no 2017. līdz 2020. gadam.

1 komentārs