Komentāri
Ilvess: Rietumos reti kurš publiski atzīst Krievijas armijas piedalīšanos kaujās Ukrainā
FOTO: LETA

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess otrdien publiskās debatēs ar Eiropas Komisijas pirmo viceprezidentu Fransu Timermansu pauda satraukumu par rietumvalstu attieksmi, kas izpaužas, saistībā ar Ukrainas notikumiem minot vienīgi prokrievisko kaujinieku aktivitātes, nevis Krievijas armijas atrašanos Ukrainā, vēsta laikraksts Postimees.

“Mani satrauc Ukrainas gadījums, kad neviens publiski neatzīst, ka tur atrodas Krievijas armija. Viņi runā par Krievijas atbalstītajiem separātistiem. Tomēr mēs redzam Ukrainas teritorijā ieročus, kas tur pirms pieciem gadiem nebija,” debatēs Tartu universitātē sacīja prezidents.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš arī norādīja, ka Ukraina nespēj cīnīties ar novecojušu bruņojumu pret Krievijas armiju, kuras rīcībā ir moderni ieroči.

Izvēle ir starp Ukrainas apbruņošanu vai arī padošanos, un šādā gadījumā Krievija uzvar, sacīja prezidents.

“Ja jums uzbrūk un jūs necīnāties, jūs zaudējat. Eiropai tas ir jāsaprot,” viņš sacīja.

Timermanss nosodīja Krievijas uzvedību un atgādināja, ka pat Aukstā kara gados robežas Eiropā netika mainītas, bet Maskava tagad to ir izdarījusi.

Eiropas Savienība (ES) nedrīkst atcelt sankcijas, ir jāpastiprina spiediens pret Krieviju, lai panāktu, ka tā ievēro Minskas pamiera vienošanos, pretējā gadījumā Eiropu sagaida nākotne, kurā mazās valstis nevarēs justies droši, sacīja Timermanss.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Krimas okupācijā tika iesaistīti karavīri bez atšķirības zīmēm, kas liecinātu par viņu piederību kādas valsts armijai. Mediji šos karavīrus sāka dēvēt par “zaļajiem cilvēciņiem”. Krievijas prezidents Vladimirs Putins vēlāk atzina, ka Krimas notikumos piedalījušies Krievijas karavīri.

Kā pagājušajā nedēļā ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos šobrīd atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Atbilstoši vēstnieka teiktajam Austrumukrainā ir arī 235 Krievijas tanki, 720 bruņutransportieri un 263 artilērijas sistēmas.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl