Īlons Masks paziņo par aiziešanu no “Twitter”

Pievienot komentāru
Īlons Masks paziņo par aiziešanu no “Twitter”
AFP / SCANPIX

ASV elektrisko automašīnu ražošanas uzņēmuma “Tesla Motors” vadītājs Īlons Masks piektdien paziņoja, ka viņš atvienojas no mikroblogošanas platformas “Twitter”, dodot priekšroku ziņu un diskusiju platformai “Reddit”.

Aiziešana no “Twitter” būs radikāla pārmaiņa Maskam, kurš bija tvītojis tik brīvi, ka ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) viņu pērn apsūdzēja par investoru maldināšanu “Twitter” ar nepatiesiem paziņojumiem par plāniem pārtraukt “Tesla” akciju kotēšanu biržā.

“Tesla” un Masks pērn oktobrī pēc vienošanās ar SEC piekrita kopumā samaksāt 40 miljonu dolāru lielu sodanaudu, un Masks piekrita atkāpties no direktoru padomes priekšsēdētāja amata, ko viņš nedrīkstēs ieņemt vismaz trīs gadus. Masks gan saglabāja uzņēmuma vadītāja amatu.

“Neesmu pārliecināts par “Twitter” labumu,” Masks piektdien paziņoja vairāk nekā 29 miljoniem sekotāju, nosūtot vairākus tvītus. “”Reddit” vēl šķiet labs.”

“Atvienojos,” pēdējā tvītā pavēstīja Masks.

Vīrietis, kurš pērn palīdzēja izglābt 12 zēnus no zemūdens alas Taizemē, ir Losandželosā iesūdzējis Masku tiesā par apmelošanu, jo Masks pēc publiska strīda ar šo britu speleologu viņu “Twitter” nosauca par “pedo puisi”.

Masks oktobrī iesniegumā tiesai paziņoja, ka viņam nav bijis nodoma apsūdzēt šo vīrieti pedofilijā. Masks apgalvoja, ka viņa jaunības gados Dienvidāfrikā šis epitets esot bijis plaši izplatīts lamuvārds.

Ir paredzēts, ka lietas iztiesāšana sāksies 2.decembrī.