“IKEA” maksās 46 miljonus dolāru vecākiem, kuru divgadīgo dēlu nogalināja kumode

3 komentāri
“IKEA” maksās 46 miljonus dolāru vecākiem, kuru divgadīgo dēlu nogalināja kumode
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Zviedrijas mēbeļu un mājsaimniecības preču gigants “IKEA” piekritis maksāt 46 miljonu dolāru izlīgumu vecākiem, kuru divus gadus vecais dēls gāja bojā pēc tam, kad viņam uzkrita kumodes atvilktnes, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Divgadīgais Jozefs gāja bojā 2017.gada maijā, kad ģimenes mājā Kalifornijā viņam uzkrita “IKEA” kumode “Malm”, kā rezultātā zēns nosmacis. Gadu pirms traģiskā notikuma kumode, kas sver 32 kilogramus, esot bijusi atsaukta no tirdzniecības saistībā ar bažām par drošību pēc trīs citiem bērnu nāves gadījumiem.

Panāktā izlīguma summa par šādu bērna nāves gadījuma izraisīšanu uzskatāma par līdz šim lielāko ASV vēsturē.

“Kaut arī neviens izlīgums nevar mainīt traģiskos notikumus, ģimenes un visu iesaistīto labā mēs esam pateicīgi, ka tiesvedība ir nonākusi līdz atrisinājumam. Mēs turpināsim strādāt pie tā, lai pievērstu uzmanību drošības jautājumiem mājās,” norāda “IKEA” pārstāve.

Tikmēr bojāgājušā bērna vecāki izplatījuši publisku paziņojumu, norādot, ka ir satriekti par dēla nāvi.

“Mēs nekad nebūtu domājuši, ka divgadnieks ir spējīgs izraisīt 76 centimetru augstas kumodes apgāšanos. Tikai vēlāk atklājām, ka kumode ir nestabila dēļ tās dizaina. Mēs dalāmies savā stāstā par notikuši, jo nevēlamies, ka kaut kas tāds notiek citās ģimenēs,” norāda vecāki.

Vienlaikus viņi mudina visus, kuriem mājās aizvien atrodas no tirdzniecības atsauktā “IKEA” kumode, atgriezt to atpakaļ.

Mirušā divganieka vecāki nolēmuši ziedot vienu miljonu dolāru organizācijām, kas nodarbojas ar bērnu aizsardzību no bīstamiem produktiem.

Kā vēsta “BBC”, 2016.gadā “IKEA” no Ziemeļamerikā no tirdzniecības atsauca miljoniem “Malm” kumodes saistībā ar bažām par drošību.

Foto: no tirdzniecības izņemtā kumode

Foto: REUTERS / SCANPIX

Sākotnēji uzņēmums pircējus brīdinājis lietot sienas stiprinājumus, taču trešais bērna nāves gadījums mudināja kumodi atsaukt no tirdzniecības. Līdz tam, kumodei apgāžoties, dzīvību zaudējis viens teju divus gadus vecs zēns, kā arī divi divgadnieki. Saistībā ar šo bērnu nāvēm “IKEA” toreiz trim ģimenēm kopumā izmaksāja izlīguma kompensāciju 50 miljonu eiro apmērā.

“IKEA” pēcāk piekrita ASV pārdod kumodes lādes, kas atbilst valsts brīvprātīgajiem drošības standartiem. Savukārt 2017.gadā “IKEA” Kanādā un ASV atkārtoti tirdzniecībā izlaida “Malm” kumodes, vienlaikus brīdinot pircējus, kas priekšmeti, kas atrodas kumodes diapazonā, kā arī lādes un pati kumode “var apgāzties un radīt iesprūšanas draudus, ja produkts nav piestiprināts pie sienas.”

3 komentāri