Igauniju apmeklēs Francijas galēji labējā politiķe Marina Lepēna

1 komentārs
Igauniju apmeklēs Francijas galēji labējā politiķe Marina Lepēna
AFP/SCANPIX

Francijas galēji labējā politiķe Marina Lepēna Igaunijā ieradīsies pirmdien, 13. maijā, liecina Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR rīcībā esošā informācija.

Anonīmi avoti ERR atklājuši, ka precīza vizītes programma būs zināma piektdien, bet jau pašlaik ir skaidrs, ka Lepēna Tallinā ieradīsies pirmdienas vakarā un valstī uzturēsies arī otrdien, kad runās preses konferencē.

Igaunijas varasiestādes neplāno kavēt Lepēnas ierašanos valstī, lai gan viņa iepriekš ir paudusi tādus pašus uzskatus, kādu dēļ vairākiem citiem Eiropas valstu politiķiem ir liegta iebraukšana Igaunijā.

Intervijā ERR pērn decembrī Lepēna paziņoja, ka Krievija nav okupējusi daļu Ukrainas, ka Krimas pussalas pievienošana Krievijai notikusi likumīgi, ka Ukrainā ir noticis valsts apvērsums, bet valsti pašlaik vada “krāpnieki”, kurus atbalsta fašisti.

“Krievija Eiropai nerada nekādus draudus. Pietiek stāstīt pasakas, kurās nepārtraukti ir lielais un ļaunais vilks. Krievija patiesībā ir iespēja veidot partnerību, iespēja ekonomikai, bet pašlaik mēs liekam tai vērsties pie Ķīnas,” intervijā ERR teica “Nacionālās apvienības” līdere.

Lepēna Igaunijā ieradīsies pēc Igaunijas Konservatīvās tautas partijas (EKRE) uzaicinājuma, bet EKRE priekšsēdētājs Marts Helme paudis, ka Lepēnas vizīte Igaunijā nenozīmē, ka EKRE piekrīt visam, ko Lepēna teikusi, tomēr abiem politiskajiem spēkiem ir vēlme veicināt valstsnāciju izaugsmi.

Lepēna iepriekš vairākkārt sacījusi, ka Krievijas īstenotā Ukrainas Krimas pussalas aneksija ir bijusi likumīga, bet Helme uzsvēra, ka EKRE stingra pārliecība ir tāda, ka šāda rīcība ir pilnīgi nepieņemama.

Igaunijas parlamenta Konstitucionālās komisijas priekšsēdētājs Jāks Madisons no EKRE šonedēļ pavēstīja, ka “Nacionālā apvienība” līdere Lepēna tuvākajā laikā apmeklēs Igauniju. Oficiāli vizītes datums vēl nav paziņots.

Madisons sociālās saziņas vietnē “Facebook” rakstīja, ka “tuvākajā laikā Igauniju apmeklēs populārākā nacionāliste Francijā Marina Lepēna, kuru pavadīs virkne citu labējo”. Viņš norādīja, ka vizīte saistīta ar šomēnes gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.

Lepēna no 2011.gada vada Francijas galēji labējo partiju “Nacionālā apvienība (līdz 2018. gada 1. jūnijam tās nosaukums bija “Nacionālā fronte”), kuru pagājušā gadsimta 70.gados dibināja viņas tēvs Žans Marī Lepēns. 2017.gadā Francijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā viņa ieguva 34% balsu un zaudēja Emanuelam Makronam.