Igaunijas un Lietuvas gaisa telpas robežu tuvumā pārtverta Krievijas transportlidmašīnu

0 Komentāru
Igaunijas un Lietuvas gaisa telpas robežu tuvumā pārtverta Krievijas transportlidmašīnu
FOTO: SCANPIX

Nīderlande ceturtdien paziņojusi, ka divām tās patruļlidmašīnām, kas dislocētas Malborkas bāzē Polijā, trešdien nācies pārtvert Krievijas transportlidmašīnu IL, kas bez iepriekšējas saskaņošanas lidojusi gar Igaunijas un Lietuvas gaisa telpas robežām.

Lai gan medijos izskanējusi arī ziņa, ka šī lidmašīna pārkāpusi Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas robežu, tomēr abu valstu Aizsardzības ministrijas norādījušas, ka to gaisa telpa nav pārkāpta, – acīmredzot Nīderlandes iznīcinātāji pacēlušies gaisā, lai atpazītu Krievijas lidmašīnu, un to kādu laiku pavadījuši. Transportlidmašīna lidojusi Krievijas Kaļiņingradas apgabala virzienā virs neitrālajiem ūdeņiem NATO reaģēšanas zonā, kas nozīmē, ka NATO lidmašīnām, to konstatējot, bija jāpaceļas gaisā.

Kā akcentē Lietuvas aizsardzības ministrija, NATO iznīcinātāji pacēlušies saskaņā ar Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijas standartprocedūru, taču bažas vieš Krievijas kara lidmašīnu aktivizēšanās pie Baltijas valstu robežām, savukārt lidojumi bez lidojuma plāna un ar izslēgtu automātisko atbildētāju apdraud civilās aviācijas drošību.

0 Komentāru