Igaunijas piekrastes ūdeņos nogrimis Krievijas zvejas kuģis; apkalpe izglābta

3 komentāri
Igaunijas piekrastes ūdeņos nogrimis Krievijas zvejas kuģis; apkalpe izglābta
Ilustratīvs foto (MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64)

Igaunijas piekrastes ūdeņos ceturtdienas vakarā nogrimis Krievijas zvejas kuģis, kura septiņi apkalpes locekļi ir izglābti.

Pieci no kuģa “Poņgoma” apkalpes locekļiem nogādāti slimnīcā Tallinā, bet, pamatojoties uz izmeklējumiem, secināts, ka nevienam no viņiem hospitalizācija nav nepieciešama, ziņu aģentūrai BNS pastāstīja Ziemeļigaunijas Medicīnas centra vadītājas preses pārstāve.

Pārējos divus apkalpes locekļus helikopters no Somijas nogādāja slimnīcā Helsinkos.

“Krievijas zvejas tralerim, uz kura bija septiņi cilvēki, radās problēmas ceturtdien plkst. 11.40, 15 jūdzes [28 kilometrus] uz ziemeļiem no Jumindas pussalas. Kuģis pa radio lūdza palīdzību un pārraidīja savas koordinātas. Saskaņā ar ziņoto kuģim bija sabojājusies stūre un zudusi elektriskās strāvas padeve. Kuģis strauji grima, tomēr apkalpei bija izdevies nokļūt uz glābšanas plosta,” sacīja Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes pārstāve.

Jūras glābšanas centrs informēja par negadījumu Igaunijas un Somijas jūras un gaisa spēkus un sazinājās ar citiem kuģiem, kas atradās tralera tuvumā.

Pirmais palīgā ieradās Libērijā reģistrēts tankkuģis, kas uzņēma tralera apkalpes locekļus, informēja Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde.

“Somijas helikopters ar mediķiem nogādāja divus ievainotos apkalpes locekļus slimnīcā Helsinkos, un Igaunijas helikopters transportēja piecus no viņiem uz Ziemeļigaunijas Medicīnas centru,” atklāja pārvalde.

Visi tralera apkalpes locekļi ir Krievijas pilsoņi.

Viņu glābšanā bija iesaistīti divi kuģi, aviācijas vienība un helikopters no Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes, kā arī viens helikopters, divi glābšanas kuģi un divi civilie kuģi no Somijas.
3 komentāri