Igaunijas ministrs izraisa skandālu ar spriedumiem par Charlie Hebdo slaktiņa motīviem

0 Komentāru
Igaunijas ministrs izraisa skandālu ar spriedumiem par Charlie Hebdo slaktiņa motīviem
FOTO: LETA

Skandālu Igaunijā izraisījis iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs, no kura izteikumiem televīzijā varēja saprast, ka žurnāla Charlie Hebdo redakcijā Parīzē notikušais slaktiņš ir paša izdevuma vaina.

Ministrs vēlāk laikrakstam Postimees taisnojās, ka tā viņš nav domājis.

Pevkurs ceturtdien vakarā telekanāla TV3 Ziņām sacīja: “Ja jūs paraugāties uz šiem traģiskajiem notikumiem Francijā, kur līdz šim nogalināts arī viens policists, tad šie traģiskie notikumi sākās, jā, no izdevuma paša uzvedības vai arī saistībā ar šī medija uzvedību. Un tieši tāpat tas bija saistīts ar to, ka tā nebija tikai viena karikatūra, bet tas zināmā mērā bija ilgtermiņa blakusefekts dažādiem attēliem. Bet arī mēs šobrīd pilnībā šo fonu nezinām.”

Ministrs piektdien sacīja, ka nekādā ziņā nekritizē Charlie Hebdo darbiniekus, bet gan komentējis noziedznieku uzvedību, viņu iespējamos motīvus.

Paziņojumā presei ministrs piektdien uzsvēra: “Es skaidri un viennozīmīgi nosodu uzbrukumu Charlie Hebdo žurnālistiem un vienmēr aizstāvu mediju un runas brīvību.”

Pevkura ceturtdienas intervija izpelnījās opozīcijas politiķu kritiku.

Bruņoti islāmisti trešdien Parīzē iebruka žurnāla Charlie Hebdo redakcijā, noslepkavojot 12 cilvēkus. Uzbrukuma gaitā šāvēji klieguši Allāhs ir dižens un Mēs esam atriebuši pravieti. Tas ir asiņainākais teroristu uzbrukums Francijā pēdējo 40 gadu laikā.

0 Komentāru