Igaunijas konsuls ticies ar apcietināto policijas darbinieku

Pievienot komentāru
Igaunijas konsuls ticies ar apcietināto policijas darbinieku
FOTO: LETA

Igaunijas konsuls otrdien, 9.septembrī ticies ar Igaunijas Drošības policijas darbinieku Estonu Kohveru, kurš atrodas apcietinājumā Maskavā, paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets.

Kopš Kohvera aizturēšanas brīža šī ir pirmā reize, kad Igaunijas pusei izdevies tikties ar aizturēto policistu.  “Svarīgā daļa ir tā, ka pirmo reizi kopš viņa aizturēšanas viņš redzēja kādu, kurš ir viņa pusē un viņam pateica, ka Igaunija viņu atbalsta. Konsuls arī nodeva ziņas no viņa tuviniekiem,” teica Paets.

Paets sacīja, ka šī brīža uzdevums ir Igaunijā atrast Kohveram juristus.

Skaties.lv jau ziņoja, ka Igaunijas Drošības policijas darbiniekam Estonam Kohveram, kuru piektdien, 5.septembrī, Krievijas specdienesti neskaidros apstākļos nolaupīja uz abu valstu robežas, draud līdz pat 20 gadiem cietumā.

Saskaņā ar Igaunijas drošības iestāžu ziņām, Kohvers izmeklējis kādu kontrabandas lietu netālu no Luhamā robežkontroles punkta Igaunijā, kad negaidīti ticis sagūstīts un aizvests uz Krieviju.Aizturēšanā esot izmantotas komunikāciju traucēšanas iekārtas, kā arī dūmu granāta, turklāt Kohveram draudēts ar šaujamieroci.

Savukārt Krievijas Federālais drošības dienests skaidro, ka Kohvers esot aizturēts jau Krievijas teritorijā – Pleskavas apgabalā. Krievijas dienesti Kohveru tur aizdomās par spiegošanu, turklāt viņam atņemta pistole ar patronām, 5000 eiro un īpaša izlūkošanas tehnika.