Igaunijas amatpersonām turpmāk būs jāziņo par privātiem braucieniem uz Krieviju

0 Komentāru
Igaunijas amatpersonām turpmāk būs jāziņo par privātiem braucieniem uz Krieviju
FOTO: Flickr

Kaimiņvalstī izskatīšanai parlamentā nodoti likuma grozījumi, kas paredz, ka tūkstošiem valsts amatpersonu, kam ir pielaide valsts noslēpumam, būs jāinformē darba devējs par braucieniem uz Krieviju ārpus darba laika.

Dažām no amatpersonām būs jāierodas uz pārrunām Igaunijas Drošības policijā pirms vai pēc brauciena. Arī Latvijā šāda iespēja būtu apsverama, tā LNT ziņām norādīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Vienlaikus Āboltiņa norāda, ka pašlaik ministrijās ir iekšējās procedūras, kā rīkoties amatpersonām ar pielaidi valsts noslēpumam.

“Katrā no ministrijām, it sevišķi attiecībā no tā, ar kādiem jautājumiem šīs ministrijas nodarbojas, ir sava procedūra par to, kādā cilvēki ziņo, vai viņi dodas kaut kur. Es domāju, ka tas ir jāvērtē, es arī esmu sazinājusies ar drošības dienestu vadītājiem, un viņi pozitīvi vērtē, bet arī viņiem nebija informācijas, ko konkrēti Igaunija ir paziņojusi, un kā cilvēktiesību eksperti uz to skatītos,” informē Āboltiņa.

Atsevišķām amatpersonām jau pašlaik ir jāinformē par došanos ārvalstu braucienos, akcentēja Āboltiņa, kā piemērus minot bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas amatpersonas.

0 Komentāru