Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris: Krievija ir gatava iebrukt Baltkrievijā

4 komentāri
Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris: Krievija ir gatava iebrukt Baltkrievijā
Foto: TASS / Scanpix

Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Riho Terrass paudis viedokli, ka Krievija ir gatava iebrukt Baltkrievijā, ja politiskā situācija šajā valstī attīstīsies Maskavai netīkamā virzienā.

Intervijā Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR Terrass sacīja, ka Baltkrievijas un Krievijas kopīgo mācību “Zapad 2017” un citu kopīgo manevru mērķis ir sasaistīt Baltkrievijas armiju ar Krievijas bruņotajiem spēkiem, lai paralizētu Baltkrievijas spējas uz neatkarīgu militāru rīcību.

“Tāpat kā ar Ukrainu, Krievija plāno militārus soļus pret Baltkrieviju gadījumā, ja mainās politiskā situācija Baltkrievijā. Krievijas bruņotie spēki un drošības struktūras ir sagatavojušās, lai nepieciešamības gadījumā iejauktos un sāktu militāru operāciju Baltkrievijā,” sacīja Terrass, piebilstot, ka šāda plānošana sākusies jau 2014. gadā.

 

Faktā, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien apmeklējis mācību norises vietu Krievijā, Terrass saskatīja simbolisku nozīmi, jo tiek uzsvērts, ka “Zapad” galvenā norises vieta ir Baltkrievija.

“Mācībās iekļauti dažādi [Krievijas] militārie apgabali, Baltijas un Ziemeļu flotes, raķešu spēki un īpašās operācijas. Ja tas viss tiek īstenots kā pretterorisma operācija, tad skaidrs, ka tas ir pārspīlējums,” norādīja Terrass.

Krievija paziņojusi, ka “manevriem “Zapad 2017″ ir pretterorisma fokuss, kā arī tikai aizsardzības raksturs”, savukārt Baltijas valstis paudušas bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem. Mācību “Zapad 2017” aktīvā fāze notiek no 14. līdz 20. septembrim.

TOP komentāri

 • Rolands
  +7 +6 -1

  Rolands

  Onkulis laikam neseko notikumiem,Krievija piešķīra Baltkrievijai,šinīs dienās 300miljonu dolāru.Kur te iebrukuma draudi?
 • koko
 • Lilita Ustinova
  +5 +2 -3

  Lilita Ustinova

  Tas igaunis , kā tārps bez smadzenēm, kaut kas jāsaka , bet ne ko gudru jau pateikt nevar. Arī pēc Gruzijas viens idiņš teica, ka nākošā būšot Latvija ! Vienīgi Krievija galvā neņem , ko tie idioti atvemj !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl