Igaunijā saslimušo skaits ar “Covid-19” pieaudzis līdz pieciem; visi saslimušie ceļojuši caur Rīgas lidostu

0 Komentāru
Igaunijā saslimušo skaits ar “Covid-19” pieaudzis līdz pieciem; visi saslimušie ceļojuši caur Rīgas lidostu
REUTERS / SCANPIX

Igaunijā konstatēti vēl divi saslimušie ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”, tādējādi kopējais saslimušo skaits sasniedzis piecus, un visi viņi ceļojuši caur Rīgas lidostu.

Abi jaunatklātie pacienti pagājušajā sestdienā, 29.februārī, no Bergamo Itālijā ieradās caur Rīgas lidostu, tāpat kā trīs jau iepriekš Igaunijā konstatētie pacienti.

Turklāt četri pēdējie inficētie ceļojuši ar vienu reisu – 29.februāra lidsabiedrības “Ryanair” reisu Nr.FR4714 no Bergamo uz Rīgu.

Iepriekš ceturtdienas vakarā Igaunijas varasiestādes kļūdaini ziņoja, ka caur Rīgu ieradies tikai viens no abiem pēdējiem inficētajiem, kamēr otrs no Bergamo uz Tallinu, lidojis ar tiešo reisu.

Pirmajam, vidēja vecuma cilvēkam, ir augsta temperatūra un elpošanas grūtības. Departaments sazinājies ar cilvēkiem, kas ar viņu kontaktējušies.

Otram pacientam, kas ir jaunāks par 30 gadiem, no simptomiem konstatēts klepus. Departamenta rīcībā jau ir minētā reisa pasažieru saraksts, bet pašlaik tiek noskaidrots, ar ko šis cilvēks vēl varētu būt kontaktējies. Šobrīd netiek norādīts, kā viņš no Rīgas ceļojis uz Tallinu.

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka saistībā ar Igaunijā apstiprinātajiem jaunajiem “Covid-19” saslimšanas gadījumiem, SPKC apzina iedzīvotājus, kuri varētu būt kontaktpersonas Latvijā. Centra rīcībā ir attiecīgā reisa pasažieru sarakts.

SPKC iepriekš vēstīja, ka ir apzinājis pirmo trīs saslimušo Igaunijas iedzīvotāju kontaktpersonas, tostarp, Latvijas iedzīvotājus.

Kopumā Latvijā ar aizdomām par “Covid-19” līdz šim izmeklēti 186 pacienti. No visiem viens izmeklējums bijis pozitīvs un sasirgusī sieviete pirmdien nogādāta Latvijas Infektoloģijas centrā, bet kopš otrdienas turpina ārstēšanos mājās.

Lasi vēlInfektoloģe: Vēl būs ”Covid-19” saslimšanas gadījumi Latvijā, bet iemesli vīrusam strauji izplatīties nav

Jau ziņots, ka Igaunijā otrdien tika apstiprināts otrais saslimšanas gadījums ar “Covid-19”, saslimušais cilvēks sestdien ar lidmašīnu ielidojis Rīgā no Bergamo un tad ar savu automašīnu devies uz Igauniju. Saslimušajam ir viegli simptomi, viņš ārstējas mājās Tartu.

Pirmais saslimšanas gadījums Igaunijā tika apstiprināts 27. februārī. Ar “Covid-19” saslimušais Irānas pilsonis, kurš ir Igaunijas pastāvīgais iedzīvotājs. Viņš bija ieradies Rīgā ar lidmašīnu caur Stambulu un ar autobusu devies uz Tallinu.

Latvijā līdz šim konstatēts viens saslimšanas gadījums ar “Covid-19”, un paciente jau ir izrakstīta no slimnīcas.

Lasi vēl ”Covid-19” izplatības dēļ papildina ceļojuma brīdinājumus uz vairākām Eiropas un Tuvo Austrumu valstīm

Karte: Koronavīrusa izplatība pasaulē

0 Komentāru