Igaunijā nejauši izšautā raķete zemē nogāzusies vien pēc 80 kilometriem

5 komentāri
Igaunijā nejauši izšautā raķete zemē nogāzusies vien pēc 80 kilometriem
Foto: Reuters/Scanpix

Igaunijā joprojām mediju un sabiedrības uzmanība pievērsta otrdien piedzīvotajam incidentam, kad NATO spēku iznīcinātājs virs valsts teritorijas izšāva raķeti. Tā veikusi 80 kilometru distanci un nogāzusies mežā līdzās Jiekūlas dabas parkam Jerves apriņķī.

Tur izveidojies krāteris, taču visi raķetes fragmenti vēl nav atrasti.

Igaunijas gaisa spēku komandieris par notikušo informēts tikai pusotru stundu pēc incidenta, ziņo “Postimees”.

Sākotnējais ziņojums pienācis dažu minūšu laikā, taču informācija tikusi pārbaudīta un kļūdas dēļ līdz viņam nonākusi ar kavēšanos, atzīst pats Igaunijas gaisa spēku komandieris, pulkvedis Rīvo Valge.

Gaisa spēku radars ir uztvēris kļūdas dēļ notikušo raķetes izšaušanas faktu, taču saņemtie dati nav ļāvuši noteikt precīzu raķetes kursu un trāpījuma vietu. Igaunijas gaisa spēki nesniedz komentārus par izšautās raķetes tehniskajiem datiem. Tomēr pulkvedis Valge norādījis, ka šīs raķetes nevar automātiski trāpīt kaut kādam mērķim, ja pilots tādu nav izvēlējies – tādējādi bažas, ka raķete būtu varējusi trāpīt pasažieru lidmašīnai, nav pamatotas.

Spānijas aizsardzības ministre ir paudusi nožēlu Igaunijas aizsardzības ministram par savas valsts pilota kļūdu.

Incidents šonedēļ tika plaši atspoguļots arī Spānijas medijos. Dienvidu valsts gaisa spēki jau pērn nonāca mediju uzmanības lokā, kad piecu dienu laikā zaudēja divus “Eurofighter” iznīcinātājus.

Vēstīts arī, ka raķetes izšaušanas laikā uz Tallinu lidojis ”airBaltic” reiss, bet informāciju aviokompānija saņēmusi vēlu.

5 komentāri