Igaunijā krīt valdība! Parlaments izsaka neuzticību premjeram Reivasam

Komentāri

Pārbīdes politikā šodien notika arī kaimiņos Igaunijā. Tur gāzta Reformu partijas premjerministra Tāvi Reivasa valdība. Neuzticības balsojumā parlamentā (opozīcijas politiķi kopā ar koalīcijas partijām Reivasu piespieda atkāpties. Reformu partija ir viens no igauņu politikas veterāniem – viņi valdībā bez pārtraukuma bijuši jau 17 gadus.

Reformu partija formējusi Igaunijas politisko attīstību jau vairāk nekā 17 gadus, pēdējos divus – valdību stūrējis gados jaunais premjerministrs Tāvi Reivass. Taču nedēļas sākumā viņa krēsls un Reformu partijas tālākais liktenis valdībā krietni sašķobījās.

Opozīcijas partijas rosināja izteikt Reivasam neuzticību – kas pats par sevi politikā ir bieži redzēts šovs, taču opozīcijas aicinājumam pievienojās arī koalīcijas partneri. Šodien, par neuzticības izteikšanu Reivasam, kas nozīmē arī valdības krišanu, nobalsoja 63 parlamenta deputāti, pret – 28. Neizpratni par valdības gāšanu neslēpj pats Reivass.

“Mani uztrauc vairākas svarīgas jomas, it īpaši ekonomika, ārpolitika un drošība. Kaut viņi būtu labāk pārdomājuši, vai politiskā kursa maiņa ir nepieciešama un vai tas atbilst Igaunijas iedzīvotāju interesēm. Uzņemot kreisās politikas kursu ilgtermiņā es redzu nopietnas problēmas,” citēts Reivass.

Koalīcijas partijas, kuru dēļ valdību izdevās gāzt, Reivasa pārstāvētajai Reformu partijai pārmet, ka tā apdraud Igaunijas attīstību, valsti novedot stagnācijā.

“Ja kāds ir pie varas 17 gadus un to laikā septiņas reizes nomaina savus partnerus – tad es saprotu, ka ir grūti pieņemt jauno situāciju. Bet mūsu visu interesēs tagad ir domāt, kā izveidot darbspējīgu, jaunu valdību un strādāt pie tās rīcības plāna izveides,” teic Tēvzemes un Res Publica savienības priekšsēdētājs Margus Tsahna.

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida šovakar tiekas ar visu parlamentā pārstāvēto frakciju vadītājiem, lai ar katru no tiem pārrunātu politisko situāciju valstī un sāktu darbu pie jaunas valdības izveides.

Lasi vēl