Igaunijā jau nākamnedēļ varētu runāt par pakāpenisku Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošanu

2 komentāri
Igaunijā jau nākamnedēļ varētu runāt par pakāpenisku Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošanu
POSTIMEES / SCANPIX

Igaunijā jau nākamnedēļ varētu runāt par pakāpenisku jaunā koronavīrusa dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošanu, piektdien paziņojis premjerministrs Jiri Ratass.

“Esam sasnieguši lūzuma punktu – pirmo reizi kopš epidēmijas sākuma jaunu inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā nedēļas laikā samazinājies,” viņš raksta sociālajā vietnē “Facebook”. “Nākamnedēļ varam sākt runāt par pakāpenisku ierobežojumu atcelšanu.”

Kā norādījis Ratass, Igaunijas valdības komisija piektdien apstiprinājusi septiņus kritērijus, pēc kuriem tiks vērtēta iespēja mīkstināt ārkārtējās situācijas režīmā noteiktos ierobežojumus.

Šie kritēriji ir inficējušos cilvēku skaits, slimnīcā ārstēto cilvēku skaits, intensīvās terapijas nodaļu noslodzes pakāpe, medicīniskās aprūpes pieejamība, sabiedrības gatavība ievērot ierobežojošos pasākumus, vispārējais ekonomikas stāvoklis un uzticēšanās veicināšanas pasākumu piemērošana.

“Jaunu inficēšanās gadījumu skaita samazināšanās apliecina, ka līdzšinējie ierobežojumi darbojas un mūsu visu kopīgie pūliņi nes augļus. Vienlaikus mums jāgūst pārliecība, ka šīs pārmaiņas ir ilgtspējīgas, tāpēc tuvākajā nākotnē šie pūliņi nedrīkstētu atslābt,” uzsvēris Ratass.

Jau vēstīts, ka Igaunijas valdība 12.martā nolēma izsludināt valstī ārkārtējo situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatīšanos, norādot, ka tas būs spēkā līdz 1.maijam, ja vien valdība nenolems citādi. Aizliegti publiskie pasākumi, pārtrauktas mācības skolās, arodskolās un augstskolās. Slēgti muzeji un kinoteātri, kā rī noteikti citi ierobežojumi.

Lasi vēl – ”Neviens nevar iebraukt un izbraukt!” Vietējie stāsta par dzīvi Sāmsalā jeb Igaunijas ”koronasalā”

Pēc ziņām, ko piektdien sniedzis Igaunijas Veselības departaments, pagājušajā diennaktī valstī apstiprināti 25 jauni inficēšanās gadījumi un ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši divi cilvēki. Kopējais inficējušos cilvēku skaits sasniedzis 1459, bet nāves gadījumu skaits pieaudzis līdz 38. 129 pacienti ārstējas slimnīcās, un 11 no viņiem nepieciešama plaušu mākslīgā ventilēšana.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!