Komentāri

Pat ja ir pašvaldības, kuras saka “nē”, mums ir pietiekams skaits tādu, starp citu arī, baznīcas, kas ir gatavas palīdzēt bēgļiem sākt jaunu dzīvi, tā intervija LNT raidījumam LNT Ziņu TOP 10 atzinis Igaunijas iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs.

Viņš norādīja, ka pašvaldību attieksme ir atšķirīga. Ir tādas, kas saka, ka ir gatavas uzņemt bēgļus, tām ir vieta, kur viņiem dzīvot un strādāt, un arī uzņēmēji ir gatavi dot darbu bēgļiem. Taču, protams, ir pašvaldības, kuras saka, ka tām neesot vietas bēgļiem dzīvošanai un kapacitātes palīdzības sniegšanai, ka tām ir tikai viens sociālais darbinieks utt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī sabiedrībā viedokļi esot dažādi. “Protams, ir dažādas viedokļu sadursmes, protams, ir dažādi jautājumi un šaubas, bet tas ir normāli situācijā, kad notiek kaut kas nebijis. Tas pats notiek, piemēram, ģimenēs – notiek kaut kas nebijis, un tu nezini, vai tas ir labs vai slikts, vai par to ir jāuztraucas, vai tas var nozīmēt, ka būs pašam jāmainās, jāmaina sava attieksme, uzvedība utt.,”vērtēja Pevkurs.

Viņaprāt, ir normāli, ka cilvēkiem ir dažādi viedokļi, dažāda izpratne par to, ko tas viss varētu nozīmēt Igaunijas iedzīvotājiem. Šādā aspektā viņš pat viedokļu un nostādņu dažādību uzskatot par pozitīvu tendenci.

Ministrs vērtēja, ka Igaunija oficiāli ir gatava uzņemt patvēruma meklētājus no Eiropas Savienības programmas, taču ir jāizpilda vēl daži papildu uzdevumi. “Mēs valdībā diskutēsim par vadlīnijām, kas dažādām ministrijām būtu jādara. Un šajā ziņā, jā – es varu apgalvot, ka Igaunija ir gatava to darīt,” teica ministrs.

Arī Igaunijai esot līdzīga izpratne kā Latvijai par to, kādiem cilvēkiem tiek dota priekšroka, lai viņi varētu adaptēties Igaunijā pēc iespējas vieglāk. Tas nozīmē kultūras priekšzināšanas, valodu prasmes, darba prasmes. Un Igaunija priekšroku dodot arī ievainojamākiem cilvēkiem – bērniem, mātēm ar bērniem, ģimenēm. Paredzēts, ka Igaunijai kopumā būs jāuzņem 249 patvēruma meklētāji.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl