Igaunijā iespējama valdības gāšana – koalīcijas partijas prasa premjera atkāpšanos

Pievienot komentāru

Briest pamatīgas pārmaiņas Igaunijas valdībā. Valdošā koalīcija pati sevi sašūpojusi, aicinot premjerministru Tāvi Reivasu atkāpties, nemaz nesagaidot neuzticības balsojumu parlamentā, uz ko rosināja opozīcijas politiķi.

Reformu partija formējusi Igaunijas politisko attīstību jau vairāk nekā 17 gadu, pēdējos divus no tiem valdību stūrē gados jaunais premjerministrs Tāvi Reivass. Taču nu sašķobījies ne tikai viņa krēsls, bet arī Reformu partijas turpmākais liktenis valdībā. Opozīcijas partijas parlamentā iesniegušas ierosinājumu izteikt Reivasam neuzticību – kas pats par sevi politikā ir bieži redzēts šovs, taču situācija kļuvusi nopietnāka, jo opozīcijas aicinājumam pievienojušies arī koalīcijas partneri – kuri Reivasam ieteikuši pašam pamest premjera krēslu, nemaz negaidot neuzticības balsojumu. Neizpratnē par valdības gāšanas centieniem ir Reformu partija.

Reformu partijas līderis Reivass jau paziņojis, ka pats demisionēt negrasās un par sava amata saglabāšanu vēl cīnīsies. Arī citi Reformas partijas vadošie politiķi pauž neizpratni par koalīcijas partneru vēlmi gāzt valdību.

Lasi vēl