Komentāri

Latvija Kanādas vadīto NATO bataljonu vēl tikai gaida, bet Lietuvā vācieši jau ieradušies un nu pirmos britu karavīrus sagaidījusi arī Igaunija. Pirmie 120 Lielbritānijas karavīri ieradās vakar, pārējais bataljons mūsu kaimiņvalstī tiek gaidīts jau nākammēnes. Viņu uzdevums ir stiprināt NATO spēku pozīcijas Baltijas valstīs un atturēt Krieviju no iespējamās agresijas.

Pēc Ukrainas konflikta sākuma NATO pakāpeniski audzējusi savu klātbūtni austrumu robežvalstīs, tai skaitā Latvijā. Tomēr tikai pagājušā gada vasarā alianses sammitā Varšavā beidzot tika panākta vienošanās izvietot Baltijas valstīs pastāvīgus alianses spēkus. Pār Lietuvā izvietoto kaujas grupu vadību uzņēmusies Vācija, kas savus karavīrus tur jau nogādājusi. Savukārt Igaunijā vadošā loma būs Lielbritānijai. Un pirmie 120 karavīri mūsu kaimiņvalsts Emarī gaisa spēku bāzē ieradušies vakar.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Lielbritānijas, Dānijas un Francijas bruņoto spēku klātbūtne ir skaidrs signāls, ka alianses valstis ir gatavas kopā aizstāvēt mieru un brīvību. Šeit Igaunijā viņi aizstāv visu NATO, ne tikai Igauniju,” norāda Igaunijas aizsardzības ministrs Marguss Tsahna.

Foto

Šo karavīru misija ir izveidot komandcentrāli, no kuras koordinēt pārējā NATO bataljona darbību. Šonedēļ savu ceļu uz Igauniju ar kuģi no Lielbritānijas sāka arī aptuveni 300 bruņutehnikas vienības, ieskaitot bruņumašīnas, tankus un pašgājējartilēriju. Vācijā tās tika izkrautas krastā un tālāk uz Igauniju tiks nogādātas ar vilcieniem.

“Mēs esam dienējuši Afganistānā kopā ar Igaunijas aizsardzības spēkiem. Tādēļ ir laba sajūta ierasties šeit un atdarīt labo darbu. Lielbritānijas armija ir šeit, lai palīdzētu kā vien iespējams,” teic Lielbritānijas bruņoto spēku pārstāvis, seržants Orlens Smits.

NATO kaujas grupu Latvijā vadīt uzņēmusies Kanāda. Šīs valsts karavīriem Latvijā būtu jāierodas līdz vasarai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl