Komentāri
Igaunija atzinīgi vērtē Trampa soli bombardēt Sīrijā: “tā ir spēja reaģēt izlēmīgi un ātri”
REUTERS/SCANPIX

ASV raķešu apšaude Sīrijā apliecina ASV prezidenta Donalda Trampa spēju reaģēt izlēmīgi un ātri, bet Igaunijai tas ir pozitīvs signāls, paziņojis Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers.

“Tas, ka ASV ātri reaģē uz norisēm pasaulē ir pozitīvs signāls arī mums,” Miksers piektdien sacīja ziņu aģentūrai BNS.

“Ir jāņem vērā, ka runa ir par ļoti ātru reakciju, un tā ļoti atšķiras no pozīcijas, kuru dažādi ASV pārstāvji pauda vēl pirms dažām dienām. Ja vēstniece [Apvienoto Nāciju Organizācijā] Nikija Heilija pirms dažām dienām teica, ka amerikāņu tiešais mērķis vairs nav [Sīrijas prezidenta] Bašara al Asada režīma nomaiņa, tad tagad ķīmisko ieroču uzbrukums lika prezidentam Trampam ārkārtīgi ātri noorientēties situācijā. Bez šaubām, ka tas visiem tiem, kam būs jāsastopas ar Trampa administrāciju dažādās krīzēs, dod signālu, ka viņš spēj reaģēt zibenīgi un izlēmīgi. Un tas, no mūsu viedokļa raugoties, nav slikts signāls,” klāstīja Igaunijas ārlietu ministrs.

ASV raķešu uzlidojumā nogalināti 6 cilvēki, vairāki ievainoti

Viņš arī uzsvēra, ka ne mazāk svarīgs ir jautājums par to, kas notiks tālāk un kā uz notikušo reaģēs Asadu atbalstošie spēki.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka arī Latvijas ārlietu ministrs atbalsta ASV uzbrukumu Sīrijas aviobāzei.  ASV raķešu trieciens Šairatas aviobāzei Sīrijas vidienē bija adekvāts solis, – tā izteicies Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Uzbrukums ir attaisnojams, jo līdz šim  diplomātiskie soļi un sankcijas nav devušas rezultātu, pauda ministrs.

Jau iepriekš vēstīts, – ASV armija sākusi apjomīgu uzbrukumu, raidot 59 ”Tomahawk” raķetes uz Sīrijas gaisa spēku bāzi pie Homsas pilsētas.

Foto: ASV bombardē režīma aviobāzi

Lasi vēl