Atceries! Vīrusam nav brīvdienu! Radu un draugu apciemojumi šobrīd ir aizliegti. Svētkus drīkst svinēt tikai savās mājās un ar tiem, ar kuriem ikdienā dzīvo kopā.

Igaunijā apstiprināta saslimšana ar koronavīrusu; inficētais ieradies ar autobusu no Rīgas

48 komentāri
Igaunijā apstiprināta saslimšana ar koronavīrusu; inficētais ieradies ar autobusu no Rīgas
POSTIMEES / SCANPIX

Igaunijā ceturtdien apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu “Covid-19”, paziņojis sociālo lietu ministrs Tanels Kīks.

“Runa ir par Igaunijas pastāvīgo iedzīvotāju, kuram nav Igaunijas pilsonības un kurš ieradās valstī trešdienas vakarā,” raidorganizācijai ERR pavēstīja Kīks.

Pēc viņa teiktā, saslimušais ir Irānas pilsonis, kurš ieradies Igaunijā no savas dzimtenes, un viņš ievietots slimnīcā.

Raidorganizācija vēsta, ka irānis Igaunijā ieradies ar autobusu no Rīgas. Arī Igaunijas Veselības departamentam apstiprinājusi, ka irānis ieradās Rīgā ar lidmašīnu no Turcijas, vēsta portāls delfi.ee. Tālāk viņš ar autobusu devies uz Tallinu.

”Pasažieri [tajā pašā] autobusā pašlaik tiek identificēti un ar viņiem sazinās,” sacīja Kīks, kurš gan nespēja pateikt, cik cilvēku ir bijuši autobusā un bijuši kontaktā ar inficēto personu.

Igaunijas Veselības pārvalde informē, ka inficētais šobrīd atrodas karantīnā un tiek darīts viss, lai nepieļautu vīrusa tālāku izplatību. Lai gan Kīks raidorganizācijai ERR atteicies atklāt, kur inficētais atrodas, Igaunijas Veselības pārvalde apgalvo, ka irānis ievietots infekcijas klīnikā Rietumtallinas Centrālajā slimnīcā (Lääne-Tallinna keskhaigla).

Autobusu satiksmes kompānija “Lux Express” paziņojusi, ka inficētais Irānas pilsonis izbraucis ar tās autobusu no Rīgas plkst.14 un ieradies Tallinā plkst.18.30.  Uz šo reisu pārdotas 24 biļetes, bet kopumā reisā bija 21 cilvēks, ieskaitot šoferi.

“Lux Express” nodevusi ziņas par reisa pasažieriem Igaunijas Veselības departamentam, kas ar viņiem visiem sazinājies. Visu pasažieru veselības stāvoklim tiks sekots 14 dienas.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta ģenerāldirektores Merikes Jirilo preses konferencē teiktā, visticamāk, ka Irānas pilsonis inficējies Irānā, kur uzturējies ilgāku laiku, un ka, ierodoties Tallinas autoostā, viņš pats sev izsaucis ātro palīdzību.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta informācijas, kopā ar inficēto Irānas pilsoni autobusā braukusi viņa meita.

Igaunijas Veselības departaments paziņojis, ka autobuss ticis dezinficēts, lai gan maz ticams, ka tas varētu būt inficēts.

Jirilo preses konferencē arī sacīja, ka pašlaik nav nepieciešams Igaunijā saistībā ar koronavīrusu izsludināt ārkārtējo situāciju. Jau ziņots, ka saistībā ar “Covid-19” ārkārtējā situācija trešdien izsludināta Lietuvā.

Tikmēr saistībā ar Igaunijā identificēto koronavīrusa gadījumu Rīgas lidosta turpina darbu ierastajā režīmā. Šobrīd Veselības ministrijā (VM) sasaukta sanāksme ar visām iesaistītajām institūcijām un infektologiem. Plašāku informāciju iesaistītā institūcijas sola sniegt pusdienlaikā šim jautājumam veltītā preses konferencē

Lidosta Rīga gaida informāciju no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un VM un nepieciešamības gadījumā ir gatava ieviest papildus drošības pasākumus