Komentāri
Igaunijā aizturēts prokremliskais aģitators Džuljeto Kjeza
FOTO: LETA

Igaunijas Drošības policija vakar aizturējusi bijušo Eiroparlamenta deputātu, Itālijas politiķi, Džuljeto Kjezu, lai sagatavotu visu nepieciešamo viņa izraidīšanai no valsts. Kjeza pazīstams kā prokremlisks aģitators, kurš ne vienu vien reizi attaisnojis Krievijas agresīvo politiku.

Kjeza jau ilgu laiku darbojies komunistiskajā kustībā, un interesanti, ka 2009. gadā uz vietu Eiropas Parlamentā kandidēja no Tatjanas Ždanokas saraksta, taču netika ievēlēts.

Igaunijā viņš bija iecerējis uzstāties mediju klubā Impressum, ar tēmu – vai Eiropai jābaidās no Krievijas?, šo organizāciju jau iepriekš Igaunijas Drošības policija saistījusi ar Krievijas specdienestiem.

Kjeza ticis aizturēts viesnīcas numuriņā un nogādāts policijas iecirknī.

Šobrīd tiek noskaidrots, kā viņš Igaunijā ieradies, jo ieceļošana šajā valstī viņam bijusi liegta.  Kjeza aktīvi attaisnojis Krievijas agresiju Gruzijā un pieprasījis atzīt separātisko novadu – Abhāzijas un Dienvidosetijas – valstiskumu.

Šogad viņš attaisnojis Krievijas agresiju Ukrainas austrumos, un Krimas aneksiju. Tāpat viņš bijis aktīvs konspirāciju teoriju peikritējs, un sarakstījis grāmatu par ASV valdības vainu 2001.gada 11. septembra traģiskajā teroraktā.

 

 

 

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl