Igaunijā aizdomās par spiegošanu aizturētais Krievijas pilsonis ir datorzinātņu students

0 Komentāru
Igaunijā aizdomās par spiegošanu aizturētais Krievijas pilsonis ir datorzinātņu students
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Igaunijas Drošības policijas (KaPo) šomēnes aizturētais Krievijas pilsonis, kas tiek turēts aizdomās par spiegošanu, ir 20 gadus vecais Aleksejs Vasiļjevs, kurš Igaunijā studējis datorzinātnes, vēsta Krievijas portāls “47 news”.

Par to portālam pastāstījusi Vasiļjeva māte Jeļena Pesoveca, kura dzīvo Ļeņingradas apgabala Kingisepā, netālu no Igaunijas robežas.

Pēc viņas teiktā, Vasiļjevs mācījies skolā Kingisepā, bet no 16 līdz 19 gadu vecumam apguvis datorzinības koledžā Igaunijas ziemeļaustrumu pilsētā Sillamē. Tad gadu strādājis Krievijā, bet pēc tam atgriezies Igaunijā un iestājies augstskolā Kohtla-Jervē, lai apgūtu programmēšanu.

Uz jautājumu, kāpēc Vasiļjevs nav mācījies kādā Sanktpēterburgas augstskolā, viņa māte atbildējusi, ka tur par mācībām būtu jāmaksā, bet Igaunijā var mācīties bez maksas, turklāt krievu valodā, jo igauņu valodu viņas dēls zinot slikti.

Kā ziņots, Vasiļevs 4. novembrī tika aizturēts Igaunijas robežkontroles punktā Narvā, dodoties uz Krieviju. Igaunijas Harju apriņķa tiesa viņam noteikusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Laikraksts “Postimees” ziņoja, ka, pēc tā rīcībā esošās informācijas, Vasiļjevs centies nemanāmi iekļūt Igaunijas valsts iestāžu datortīklos. Kā uzskata KaPo, šis cilvēks jau Krievijā saņēmis no Federālā drošības dienesta (FDD) sīkas instrukcijas par to, kas viņam darāms Igaunijā un kādiem objektiem jāpievērš uzmanība. Īsi sakot, aģenta uzdevums bijis meklēt vājās vietas Igaunijas valsts iestāžu datortīklos.

Kā norāda laikraksts, viņa darbība nav bijusi orientēta nedz uz Igaunijas prezidentūru Eiropas Savienībā, nedz uz elektroniskās identifikācijas karšu drošības problēmām, ar kurām saskārusies Igaunija.

Ņemot vērā, ka aģents nav radījis tiešu tūlītēju apdraudējumu, KaPo ļāvusi viņam kādu laiku netraucēti darboties, lai fiksētu viņa darbību, bet kontrolējusi šos procesus. Šai laikā precīzi konstatēts, ka šis cilvēks sadarbojas ar FDD.

Saskaņā ar “Postimees” datiem Krievijas pilsoņa centieni iekļūt Igaunijas valsts iestāžu datortīklos nav vainagojušies ar panākumiem.
0 Komentāru