Igaunija 2020. gadā sabiedriskajos pakalpojumos sāks izmantot mākslīgo intelektu

1 komentārs
Igaunija 2020. gadā sabiedriskajos pakalpojumos sāks izmantot mākslīgo intelektu
EDIJS PĀLENS, LETA

Igaunija jau 2020. gadā sabiedriskajos pakalpojumos sāks izmantot mākslīgo intelektu.

Kā paziņojumā presei norādījis Igaunijas Ekonomikas un infrastruktūras ministrijas vicekanclers informācijas tehnoloģiju jautājumos Sīms Sikuts, pašlaik jau tiek izmēģināti pirmie risinājumi, kuros mākslīgais intelekts izmantots, piemēram, kiberincidentu atklāšanā.

2020. gadā Igaunijā sabiedrisko pakalpojumu jomā un sabiedriskajā sektora kopumā paredzēts ieviest aptuveni 50 dažādas lietotnes, kurās tiks izmantots mākslīgais intelekts.

Pēc Sikuta vārdiem, par šīm iespējām aizvien vairāk interesējas arī privātais sektors, tāpēc ir svarīgi apzināt jomas, kurās mākslīgā intelekta izmantošanu varētu paplašināt. Noskaidrojies, ka uzņēmēji šai ziņā cer uz valsts atbalstu, tostarp zināšanu pieejamību un tehniskajām konsultācijām.

Viņaprāt, mākslīgais intelekts var kļūt par glābiņu valstīm, kurās samazinās iedzīvotāju skaits, palīdzot paaugstināt ekonomikas ražīgumu, padarot ērtākus e-pārvaldes pakalpojumus un piesaistot jaunu mākslīgā intelekta risinājumu veidotājus un investīcijas.

Ekonomikas ministrijas vicekanclers atzinis, ka Igaunija kā e-valsts vēlas kļūt par līderi šai jomā, veidojot nosacījumus mākslīgā intelekta ieviešanai.

1 komentārs