Ieviešot eiro, Lietuva algas noapaļos uz augšu

Komentāri
Ieviešot eiro, Lietuva algas noapaļos uz augšu
FOTO: LETA

No nākamā gada sākuma līdz ar eiro ieviešanu Lietuvā ierosināts nedaudz noapaļot uz augšu valsts ierēdņu, politiķu un tiesnešu bāzes atalgojuma likmi, no kuras tiek aprēķinātas algas valsts sektorā.

Šādu priekšlikumu, ko izstrādājusi Sociālās aizsardzības un nodarbinātības ministrija, valdība gatavojas izskatīt trešdienas sēdē.

Šobrīd bāzes atalgojuma likme Lietuvā ir 450 liti (130,33 eiro), bet ministrija to iesaka pārrēķināt nevis ar centa precizitāti, bet noapaļot līdz 131 eiro jeb 452,32 litiem. Lai gan palielinājums šķiet pavisam niecīgs, šim nolūkam valsts budžetā papildus būs vajadzīgi vairāk nekā sešpadsmit miljoni litu (4,7 miljoni eiro) gadā.

Valsts ierēdņu, politiķu un tiesnešu bāzes atalgojums nosaka, kādas algas būs aptuveni 35 000 valsts sektorā strādājošajiem.

Tiek apsvērta iespēja vienlaikus noapaļot uz augšu arī minimālo mēnešalgu, ko Lietuvā saņem aptuveni 160 000 strādājošo. Pieļauts, ka tā varētu paaugstināties no pašreizējiem 1000 litiem (289,62 eiro) līdz 300 eiro, kas atbilstu 1035,84 litiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl