Iespējamas jaunas sankcijas pret Krieviju

Komentāri
Iespējamas jaunas sankcijas pret Krieviju
FOTO: SCANPIX

Eiropas Savienība (ES)  plāno jaunu reakciju uz ekstrēmi negatīvo situāciju Ukrainā – tā šodien paziņojusi bloka ārpolitikas koordinatore Federika Mogerīnī, signalizējot par iespējamām jaunām sankcijām pret Krieviju.

Pēc aizvadītās nedēļas nogalē Doņeckā un Luhanskā notikušajām vēlēšanām, kuras nosodīja gan Kijeva, gan Rietumvalstis, Krievija pievirzījusi savus spēkus tuvāk Ukrainas robežai un turpina atbalstīt bruņoto separātistu vienības valsts austrumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt Doņeckā starp nemierniekiem un Ukrainas spēkiem turpinās apšaudes, kurās vakar gāja bojā divi bērni, kas skolas pagalmā spēlēja futbolu.

Tikmēr pašpasludinātā Doņeckas tautas republika šodien paziņoja, ka kļuvusi neatkarīga no Ukrainas arī enerģētikas jomā – un šoziem tās iedzīvotājiem nevajadzēs salt, jo spēs pati sevi nodrošināt ar nepieciešamajiem resursiem.

Tiek ziņots, ka teritorijās, kuras kontrolē separātisti, atrodas 83 no Ukrainas 150 ogļraktuvēm. Šī iemesla dēļ Ukrainai pat varētu nākties iegādāties ogles no separātistiem.

Lasi vēl