Iespējamais Merkeles pēctecis aicina pārskatīt konstitūciju

0 Komentāru
Iespējamais Merkeles pēctecis aicina pārskatīt konstitūciju
EPA/SCANPIX

Vācijā turpinās cīņa par kancleres Angelas Merkeles vietu Kristīgo demokrātu partijas līdera amatā, kas jau pavisam drīz būs vakanta, un nākamais partijas priekšsēdētājs tiks izlemts vēlēšanās decembra sākumā. Viens no favorītiem – Frīdrihs Mecs – aicina uz radikālām izmaiņām imigrācijas likumos.

Tieši migrācija ir centrālais temats gaidāmajās vēlēšanās, kā arī, visticamāk, saglabās savu nozīmi nākamajās Bundestāga vēlēšanās, kad Merkeles vārds vairs neatradīsies uz vēlēšanu biļetena.

Mercs diskusijās pirms partijas kongresa aicina pārskatīt un nopietni diskutēt par Vācijas konstitūcijas izmaiņām saistībā ar punktu, kas garantē patvērumu. Vācija ir vienīgā valsts, kuras konstitūcijā ir skaidri noteiktas tiesības uz patvērumu, – šis punkts ietverts pamatlikumā pēc nacisma sagrāves. Merca komentārus gan nosodījušas daudzas nevalstiskās organizācijas un citi politiķi.

2015. gadā Vācijas “atvērto durvju” politiku izmantoja vairāk nekā miljons migrantu, un kopš tā laika lielo politisko spēku pozīcijas vēlēšanās ir pamatīgi pasliktinājušās, vēlētājiem pieprasot stingrāku nostāju migrācijas politikā.

Merkele bijusi partijas līdere 18 gadus un Vācijas līdere – 13 gadus. Partijas kongress notiks Hamburgā 7. un 8. decembrī. No redzamākajiem politiķiem vēl kandidē veselības ministrs Jenss Špāns un partijas ģenerālsekretāre Annegreta Krampa-Karenbauere, kura ir Merkeles atbalstīta un amatam virzīta.

0 Komentāru