Iespaidīgi! Ņujorkā iedegta galvenā ASV Ziemassvētku egle

Komentāri
Iespaidīgi! Ņujorkā iedegta galvenā ASV Ziemassvētku egle

Ņujorkā pie Rokfellera centra iedegta valsts galvenā Ziemassvētku egle. Tās augstums sasniedz iespaidīgus 28,6 metrus un ar vēl slaikāku koku Ņujorka Ziemassvētkus sagaidījusi tikai divas reizes.

Tūkstošiem lietus izmērcētu skatītāju pulcējās Manhetenas centrā, lai klātienē vērotu Ziemassvētku egles iedegšanu pie Rokfellera centra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai nepilnus 29 metrus augstajā eglē iedegtos 50 000 krāsainu gaismiņu, Ņujorkas mērs Bils de Blasio bija talkā aicinājis aktierus Aleku Boldvinu un Keitu Makinonu.

Foto

Rokfellera centra egle bieži vien tiek dēvēta par ASV galveno Ziemassvētku egli. Tā ir viena no Ziemassvētku sezonas populārākajiem apskates objektiem kopš “Lielās depresijas” laikiem. Pirmo reizi šeit strādnieki egli uzslēja 1931. gadā pie Rokfellera centra sastatnēm. Egle bija rotāta ar dzērvenēm un no papīra izgrieztām lentēm.

Tagad egles virsotnē mirdz zvaigzne no 25 000 “Swarovski” kristālu. Saskaņā ar tradīcijām egle mirdz cauru diennakti tikai Ziemassvētku dienā. Pārējā svētku sezonas laikā tā tiek iedegta pussešos no rīta, bet gaismiņas dziest pusdivpadsmitos vakarā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl