Ieskaties! Kubā atklāta līdz šim neredzētu Fidela Kastro foto izstāde

0 Komentāru
Ieskaties! Kubā atklāta līdz šim neredzētu Fidela Kastro foto izstāde

Kubā nupat nosvinēta valsts bijušā līdera Fidela Kastro 90 gadu dzimšanas diena. Šim notikumam par godu atklāta arī plašākai publikai nezināmu foto izstāde.

Izstāde ar lakonisko nosaukumu Fidels izveidota, lai parādītu bijušā valsts līdera dzīvi gadu gaitās. Tās tapšanā roku pielicis neviens vien vēsturnieks, kā arī Fidela Kastro dēls Alekss Kastro. Izstādē redzamas gandrīz 300 ikoniskas bildes, kas katra attēlo kādu no Kastro dzīves posmiem.

Sanākušie un izstādes organizatori uzsver, ka bijušais prezidents bijis viens no viņiem, un viņi ciena Kastro par to, ko viņš ir darījis valsts labā, lai arī nepiekrīt pilnīgi visiem viņa viedokļiem. “Mēs esam sanākuši šeit, lai svinētu ne tikai gadskārtas, bet arī produktīvu dzīvi. Fidels nav svētais, viņš ir viens no mums, viņš ir vienkāršs cilvēks!” norāda izstādes organizators Eusebio Lials.

Foto

Kubā svinības turpinājās visas nedēļas nogales garumā. Paredzēts, ka uz daudzajiem koncertiem Havanas ielās ieradīsies tūkstošiem valsts iedzīvotāju.

Laikā, kad Kubas vadību pārņēmis Fidela brālis Rauls, valsts kļuvusi atvērtāka ārpasaulei, tomēr atmiņās par ikonisko līderi kavējas daudzi.

0 Komentāru