Ielidojušie latvieši Stambulas lidostā atradās vien pārsimt metru no asiņainā uzbrukuma

0 Komentāru
Ielidojušie latvieši Stambulas lidostā atradās vien pārsimt metru no asiņainā uzbrukuma
EPA/LETA

Latvietis Rihards Kalniņš, kurš otrdienas vakarā atradās Stambulas lidostā, kurā notika asiņaini teroristu pašnāvnieku uzbrukumi, sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta par pieredzēto – sprādzieni un teroristu uzbrukumi notika vien pārsimt metru no vietas, kur tajā brīdī atradās no Rīgas ielidojušie pasažieri.

Aviokompānijas Turkish Airlines lidmašīna Stambulas lidostā nolaidās plkst. 9.30 vakarā, un apmēram 15 minūtes pēc tam notika trīs teroristu pašnāvnieku uzbrukumi, kuros tika nogalināti 36 cilvēki un vēl vairāk nekā 130 tika ievainoti.

“Pēc lidmašīnas nolaišanās devāmies uz pases kontroli – apmēram simts metrus no kontroles pretī panikā skrēja cilvēki – kliedza, šokā. Tad pūlis skrēja pretējā virzienā. Cilvēki kliedza, ka noticis sprādziens, un meklēja patvērumu. Vēlāk cilvēku pūlis skrēja pa koridoriem, tur nonācām strupceļā. Apmēram trīs stundas cilvēki slēpās lidostā, mēģināja uzzināt kādu informāciju,” stāsta Kalniņš.

Apmēram pēc trīs stundu slēpšanās un gaidīšanas sāka ienākt ziņas, kas īsti ir noticis, un ap pusvieniem naktī cilvēkiem bija ļauts doties uz pasu kontroli, stāsta Kalniņš.

“Devāmies uz ielidošanas zonu – tas bija vietā, kur notika uzbrukums. Tur varēja redzēt asinis, uz grīdas bija stikli, iebrukuši griesti…,” pieredzētajā dalās Kalniņš. “Tur bija ļoti daudz medicīnas personāla, policija,” stāsta Kalniņš.

Ierodoties Stambulā, 13 miljonu pilsētā, daudz kas neliecināja par lidostā notikušo teroraktu.

Teroraktu satricinātā Stambulas lidosta daļēji atsāk darbu

Pēc asiņainā teroristu uzbrukuma, kurā dzīvību zaudēja 36 cilvēki, Turcijas lielākās pilsētas Stambulas starptautiskā Ataturka lidosta trešdien daļēji atsākusi darbu.

Ārlietu ministrija izplata noderīgu informāciju Turcijā dzīvojošiem latviešiem

Terorakts Stambulas lidostā; 36 bojāgājušie un 147 ievainoti

Foto: Stambula asiņo

Video: Rīts Ataturka lidostā

0 Komentāru