Iedvesmojošs piemērs: Somijā bez darba palikušie mūziķi strādā kā kurjeri, piegādājot pārtiku pensionāriem

1 komentārs
Iedvesmojošs piemērs: Somijā bez darba palikušie mūziķi strādā kā kurjeri, piegādājot pārtiku pensionāriem
REUTERS / SCANPIX

Koronavīrusa krīze likusi uz laiku bez darba palikt ļaudīm visā pasaulē. Taču cilvēki nenokar galvas un krīzes laikā nesmādē nevienu darbiņu. Lieliska sistēma radīta Somijā, kur bez darba palikušajiem tiek piedāvāts kļūt par pārtikas piegādātājiem vecāka gadagājuma cilvēkiem, ziņo “Reuters”.

Vijolnieks Tepo Ali-Matila pirms Covid-19 izraisītās krīzes bija Helsinku filharmoniskā orķestra otrā vijole, bet nu, kamēr koncerti nenotiek, viņš izlēmis palīdzēt, piegādājot ēdienu neaizsargātiem iedzīvotājiem koronavīrusa uzliesmojuma laikā Helsinkos.

Helsinku valdība šajā laikā sniedz īpašu atbalstu riska grupām. Ir apzināti kopā  27 000 pilsoņi, kas vecāki par 80 gadiem, lai piedāvātu palīdzību, piegādājot pārtikas preces un zāles.

“Mēs esam piezvanījuši gandrīz katram, kuram pāri 80 Helsinkos un pārbaudījuši, vai viņiem nepieciešama palīdzība,” aģentūrai “Reuters” sacīja Helsinku valdības pārstāvis Tomijs Laitio.

Valdība uz krīzes laiku izveidojusi īpašu ”’palīdzības dienestu”, lai piegādātu pārtiku senioriem, piedāvājot tajā darbu cilvēkiem, kuru profesijās strādāšana apstājusies vīrusa dēļ, galvenokārt cilvēkiem no kultūras un sporta sfēras.

Līdz ar to Helsinku mūziķi, kuri šobrīd nevar koncertēt ierobežojumu dēļ, tā vietā, lai sēdētu mājās un sūkstītos, dara lielisku darbu, piegādājot preces senioriem.

Kā atklājis vijolnieks, darbs ir īpašs, jo lielā daļā gadījumu pensionāriem tikšanās ar pārtikas piegādātāju, ievērojot divu metru distanci, ir vienīgais kontakts ar ārpasauli pašizolācijas laikā.

”Tā ir liela lieta viņiem, un tāpēc arī man tā kļūst par lielu lietu,” bilst mūziķis, piegādājot pārtikas preces pensionāriem.

Gados vecāki cilvēki maksā par pirkumiem, bet piegāde ir bezmaksas.

Sistēma lieliski strādā – bez darba palikušajiem ir darbs, turklāt vīrusa riska grupām – vecākiem cilvēkiem nav lieki jāiziet no mājas, kas palīdz novērst Covid-19 izplatību. Tiek spriests, ka bez darba palikušos vajadzības gadījumā var iesaistīt arī darbos sociālajā un medicīnas sfērā.

Līdz ceturtdienai Somijā bija 3369 apstiprināti koronavīrusa gadījumi un 75 nāves gadījumi, liecina veselības iestāžu dati.