Komentāri
Iedvesmojoši! Indonēzijas uzņēmums no koksnes atkritumiem rada rokas pulksteņus
alexkerhead/Flickr

Kādā Indonēzijas rokas pulksteņu darbnīcā uz rokas liekamie laikrāži tiek gatavoti no koka, turklāt izejmateriāls ir dažādi koka atgriezumi, kas palikuši pāri no mēbeļu ražošanas.

Uzņēmums ar savu piemēru cer iedvesmot cilvēkus būt radošiem un nodarboties ar atkritumu otrreizēju pārstrādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darbnīcā strādā 25 cilvēki, un dienā tiek izgatavoti ne vairāk par 25 pulksteņiem, kas ir niecīgs skaits salīdzinājumā ar starptautiskajām kompānijām, kurām ir simtiem ražotņu visā pasaulē.

Patlaban tiek ražoti pieci rokas pulksteņu modeļi. Katrs no tiem nosaukts kādas Indonēzijas salas vārdā. Pulksteņi tiek pārdoti par 75-120 ASV dolāriem.

Lai gan arī Indonēzijā šiem pulksteņiem ir piekritēji, daudzi tos nevar atļauties iegādāties. Aptuveni puse no 250 miljoniem iedzīvotāju dienā nepelna vairāk par diviem dolāriem.

Taču nelielajai ražotnei ir izdevies iekarot starptautisko tirgu. Unikālie rokas pulksteņi tiek eksportēti uz deviņām valstīm, tostarp Singapūru, Ķīnu, Japānu, Dienvidāfriku, Vāciju un ASV.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl