Ieceļošanai Apvienotajā Karalistē vairs neder ES identifikācijas karte

0 Komentāru
Ieceļošanai Apvienotajā Karalistē vairs neder ES identifikācijas karte
REUTERS/SCANPIX

Ieceļošanai Apvienotajā Karalistē no piektdienas, 1.oktobra, vairs neder Eiropas Savienības (ES) identifikācijas karte – iebraukt drīkst tikai ar pasi, kuras derīguma termiņš nedrīkst būs īsāks par pusgadu, vēsta “900 sekundes”.

Ceļošanai uz Apvienoto Karalisti nederēs eID karte, izņemot tos ES pilsoņus, kuri dzīvoja Lielbritānijā pirms 2020.gada 31.decembra un ar savu esošo eID karti ir reģistrējušies pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam šajā valstī. Tikai tādā gadījumā eID karti varēs izmantot kā ceļošanas dokumentu vismaz līdz 2025.gada 31.decembrim.

Tomēr Lielbritānijas iestādes pašas ir aicinājušas visas personas, tostarp reģistrētos un tos, kas vēlas eID karti izmantot ceļošanai, noformēt pasi kā ceļošanas dokumentu.

Tikmēr, lai risinātu darbaspēka trūkumu, Lielbritānija gaida atsaucamies 10 000 viesstrādnieku. Pieejamas 5000 darba vīzu kravas auto šoferiem un 5500 vīzu putnu fermu un putnu gaļas fabriku strādniekiem. Vīzas derīgas līdz Ziemassvētkiem.

Kopumā gan vērojams Latvijas pilsoņu intereses būtisks kritums par strādāšanu Apvienotajā Karalistē – tā rāda jaunākā statistika par šogad no jauna iebraukušajiem. Britu vēstnieks Latvijā, Pauls Brummels, TV3 Ziņām atzīst – iegūt darba vīzu tagad ir grūtāk.

Pauls Brummels, Apvienotās Karalistes vēstnieks

“Ir jābūt konkrētam darba piedāvājumam vēl pirms izbraucat no Latvijas. Darbu var piedāvāt uzņēmumi, kas reģistrēti britu Iekšlietu ministrijas vīzu programmā. Ir jāpierāda angļu valodas zināšanas. Piedāvātā alga nedrīkst būt zemāka par 25 000 mārciņu gadā, un tie nav mazkvalificētie darbi. Trīsgadīgā vīza maksā 610 mārciņas, piecgadīgā vīza – 1408 mārciņas. Pirms izbraucat no Latvijas, ir obligāti jāsamaksā par veselības aprūpi, ja nemaldos, 624 britu mārciņas gadā.”

Par to, kā Lielbritānijas pēc-Breksita imigrācijas politika ietekmējusi no jauna iebraukušo Latvijas valsts piederīgo skaitu, vairāk skatieties TV3 Ziņu sižetā šovakar, plkst. 20.00. Savukārt sestdien TV3 Ziņās būs plašāka intervija ar britu vēstnieku Latvijā.

0 Komentāru