Identificēts pirmais Briseles teroraktu upuris! Trīs gadus vecu dvīnīšu mamma

1 komentārs
Identificēts pirmais Briseles teroraktu upuris! Trīs gadus vecu dvīnīšu mamma
FOTO: SCANPIX

Beļģijas atbildīgie dienesti sākuši identificēt vakardienas Briseles teroraktu upurus. Zināms, ka teroristu pašnāvnieku sarīkotos sprādzienos dzīvību zaudējušo vidū ir 37 gadus veca sieviete trīs gadus vecu dvīņu meiteņu mamma Adelma Marina, kura Beļģijā dzīvo jau sešus gadus.

Sprādzienu brīdī sieviete kopā ar savu vīru un bērniem gaidīja iekāpšanu lidmašīnā.

Tikmēr Beļģijas drošības dienestiem izdevies noskaidrot, ka divas personas, kuras vakar, 22. martā, Briseles lidostā sarīkoja teroraktu, ir brāļi Halids un Brahims el Bakraui. Tāpat zināms, ka viņi iepriekš bijušo drošības dienestu redzeslokā.

Asiņaino teroraktu satricinātajā Briselē, iesaistot armiju, helikopterus un Francijas drošības dienestus, turpinās vērienīgas pretterorisma operācijas.

Jau vēstījām, ka Beļģijas policija izplatījusi videonovērošanas kameras fiksētu attēlu, kurā redzamas trīs personas, kas tiek turētas aizdomās par sprādzienu sarīkošanu Briseles lidostā.

Kā atklāj prokuratūra divi no attēlā redzamajiem vīriešiem bijuši pašnāvnieki spridzinātāji, kuri pašu sarīkotos teroraktos gājuši bojā, bet trešais ir izsludināts meklēšanā.

Šobrīd tiek skaidrota viņa personība.

Tikmēr pretterorisma operācijas laikā kādā mājā Briseles Shārbēkas rajonā atrasti vairāki spridzekļi, ķīmiskas vielas, kā arī teroristu grupējuma Daesh karogs.

Lai savāktu pēc iespējas vairāk pierādījumu, lidostā un metro, kur vakar nogranda spēcīgie sprādzieni, turpina strādāt vairāki simti policistu. Metro sistēma un lidosta paliks slēgta arī šodien.

Jaunākā informācija liecina, ka teroristiem pašnāvniekiem, spridzekļi bija viņu bagāžā.

Tikmēr Beļģijas iekšlietu ministrs Jans Jambons, noliekot ziedus pie metro, kur vakar nogranda trešais sprādziens, pavēstīja, ka Beļģija nav iebiedēta un turpinās cīņu ar ekstrēmismu.

Jau vēstīts, ka teroristu pašnāvnieku sarīkotos sprādzienos Briseles lidostā un metro nogalināti vismaz 34 cilvēki, bet vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus. Atbildību par notikušo uzņēmies teroristu grupējums Daesh.

No šodienas valstī izsludinātas trīs dienu ilgas sēras.

Foto

1 komentārs