Komentāri
Identificēti pirmie Mančestras teroraktā bojāgājušie. Starp viņiem astoņus un 18 gadus vecas meitenes
Foto: Scanpix / Reuters

Ir identificēti pirmie upuri, kuri gāja bojā pirmdienas vakarā Mančestrā notikušajā uzbrukumā, kad dziedātājas Arianas Grandes koncerta laikā uzspridzinājās terorists-pašnāvnieks.

Britu medijs “Independent” ziņo – kā pirmā no terorakta upuriem identificēta 18 gadus vecā Džordžīna Betānija Kalandere. Dienu pirms koncerta viņa ar “Twitter” starpniecību pauda dziedātājai, ka ir patīkami satraukta par viņas uzstāšanos.

Vēl viena upure ir astoņgadīgā Safija Roza Ruso, kura uz koncertu bija devusies kopā ar savu māti un māsu. Sprādziena laikā viņa bijusi atstatus no savas ģimenes un no gūtajiem ievainojumiem mirusi. Viņas māte un māsa ar gūtajiem ievainojumiem nogādātas slimnīcā. Tāpat starp bojāgājušajiem minēts arī 28 gadus vecā Džona Atkinona vārds.

Sociālos tīklus apceļot daudzas ziņas no iedzīvotājiem, kuri meklē savus bezvēsts pazudušos tuviniekus. Cerībā viņus atrast, tiek lietota mirkļbirka #MissingInManchester un pievienotas pazudušo fotogrāfijas.

Teroraktu nosodījuši un līdzjūtības britiem izteikuši pasaules valstu līderi. Drošības eksperti norāda, ka terorakts pusaudžu koncertā liecina, ka teroristu metodes kļūst arvien nežēlīgākas un šā uzbrukuma ietekmē NATO varētu izlemt par stingrāku rīcību terorisma apkarošanā.

Foto: diena Mančestrā pēc terorakta

Lasi vēl