Identificēti Francijas terorakta šāvēji; izsludinātas trīs sēru dienas

0 Komentāru
Identificēti Francijas terorakta šāvēji; izsludinātas trīs sēru dienas
Foto: REUTERS/SCANPIX

Francijas policijai izdevies identificēt trīs no šāvējiem, kuri vakar uzbruka izdevuma Šarlī Ebdo (Charlie Hebdo) redakcijai. Saistībā ar vakardienas teroraktiem Parīzē Francijas prezidents Fransuā Olands valstī izsludinājis trīs dienu sēras.

Jaunākā informācija liecina, ka gados jaunākais uzbrucējs labprātīgi padevies policijai pēc tam, kad redzējis savu vārdu cirkulējam sociālajos medijos.

Identificētie ir 18 vecais Hamids Murads un divi brāļi 32 gadus vecais Šerifs Kuaši un 34 gadus vecs Saīds Kuaši. Viens no uzbrucējiem 2008. gadā apsūdzēts par terorisma atbalstīšanu Irākā, norāda likumsargi.

Neoficiāla informācija liecina, ka visi uzbrucēji pieder pie Jemenas džihādistu tīkla.

Francijas specdienesti aizvadītajā naktī sākuši vērienīgu šo personu meklēšanu.

Jāatgādina, ka trešdien uzbrukumā satīriskā izdevuma Šarlī Ebdo redakcijai nogalināti 12, bet ievainoti 11 cilvēki. Nogalināto vidū ir divi policisti, žurnāla galvenais redaktors, kā arī četri labi zināmi karikatūristi. Četri no ievainotajiem ir ļoti smagā stāvoklī. Tiek uzskatīts, ka uzbrukuma motīvs ir karikatūras, kurās atainots pravietis Muhameds.

Trešdien, 7. janvārī, un naktī  uz ceturtdienu tūkstošiem cilvēku izgājuši Parīzes un citu Francijas pilsētu ielās, pieminot žurnāla Šarlī Ebdo (Charlie Hebdo) redakcijā nogalinātos cilvēkus.

Vismaz 20 tūkstoši cilvēku izgājuši ielās austrumu pilsētā Lionā un Tulūzā – Francijas dienvidos. Vēl vairāki tūkstoši cilvēku pulcējušies Parīzē, Republikas laukumā netālu no uzbrukuma vietas.

Ārvalstu mediji ziņo, ka šodien arī citur pasaulē upuru piemiņai tiek plānotas demonstrācijas.

Skudra: Muhameda karikatūras bija tikai iegansts teroristu uzbrukumam

Francijas laikrakstā publicētās pravieša Muhameda karikatūras bija tikai islāmistu teroristu uzbrukuma iegansts, lai pievērstu pēc iespējas lielāku uzmanību, nevis reālais iemesls.

Tā norāda Latvijas Universitātes Komunikācijas studiju nodaļas asociētais profesors Ojārs Skudra. Kā uzsver eksperts, nav nekādu šaubu, ka demokrātiskā valstī vārda brīvība pieļauj publicēt arī Muhameda karikatūru.

0 Komentāru