Horvātija jau tagad atzīst citu valstu izdotos Covid-19 sertifikātus

0 Komentāru
Horvātija jau tagad atzīst citu valstu izdotos Covid-19 sertifikātus
AP/SCANPIX

Visā Eiropas Savienībā Covid-19 sertifikātam jāsāk darboties no 1. jūlija – galvenais mērķis ir atjaunot brīvu pārvietošanos, taču Horvātija daļēji apliecinājumu jau sākusi izmantot, vēsta TV3 Ziņas.

Piemēram, Breganas robežšķērsošanas punkts, kas Horvātiju savieno ar kaimiņvalsti Slovēniju. Abas ir Eiropas Savienības dalībvalstis un uz abām no 1. jūlija attieksies vienotais Eiropas Covid-19 sertifikāts. Tas varēs būt gan digitālā formā, piemēram, viedtālrunī, gan arī izdrukāts uz papīra.

Šobrīd dalībvalstis sāk ieviest savējos, taču lielākoties tie der izmantošanai iekšzemē. Horvātija nolēma negaidīt un tiem, kas vēlas iebraukt valstī un var pierādīt vakcinācijas vai izslimošanas faktu, ļaut robežu šķērsot.

“Tos, kas iebrauc Horvātijā, aicinām pieteikties, izmantojot sistēmu “Enter Croatia”. Šajā platformā viņi var augšupielādēt savu digitālo sertifikātu. Procedūrai vajadzētu ilgt ne ilgāk par 20 sekundēm. Redzēs, kā tas viss darbosies. Vai tos sertifikātus nevar viltot. Redzēs,” aicina atbildīgie.

Pagaidām, iekams nav pienācis 1. jūlijs, tikai retā valsts atzīts citas valsts izsniegtu sertifikātu. Tāpat Eiropas Komisija rekomendējusi sertifikāta īpašniekiem nepiemērot pašizolāciju pēc atgriešanas no jebkuras bloka valsts.

0 Komentāru