Komentāri
Horvātijā aizdedzinās kara veterāns, protestējot pret iespējamo pensiju samazināšanu
FOTO: LETA

Kāds Horvātijas kara veterāns nogādāts slimnīcā pēc tam, kad aizdedzinājies, piedaloties bijušo karavīru protestos pie Veterānu ministrijas, otrdien paziņoja slimnīca un policija.

“Damirs Cakiničs naktī tika hospitalizēts ar nopietniem ievainojumiem un apdegumiem, kas klāja 40% ķermeņa,” apstiprināja Zagrebas slimnīcas ārsts Alijosa Matejčics.

Tomēr ārsts norādīja, ka Cakiniča dzīvībai briesmas nedraud.

Policija apstiprinājusi, ka 50 gadu vecais vīrietis pirmdienas vakarā aizdedzinājies pie Veterānu ministrijas Zagrebas centrā, taču sīkāku informāciju nesniedza.

Kara invalīdu asociācijas priekšsēdētājs medijiem apstiprināja, ka Cakiničs ir kara veterāns.

Vairāki veterāni un invalīdi, kas no 1991. līdz 1995. gadam piedalījās Neatkarības karā, jau nedēļu protestē pret iespējamo pensiju samazināšanu un pieprasa labāku sociālo aizsardzību. Viņi pieprasa arī veterānu ministra Predraga Matiča atkāpšanos no amata.

Vietējie mediji vēsta, ka arī Cakiničs ieradies pie ministrijas, kur aplējies ar benzīnu un tad aizdedzinājies.

Cakiničs saucis: “Visu Horvātijai! Turieties!” ziņo laikraksts The Vecernji.

Matičs protestus nosaucis par “politisku manipulāciju”, bet premjerministrs Zorans Milanovičs un prezidents Ivo Josipovičs apgalvo, ka veterānu pensijas netiks samazinātas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl