Honkongas tiesa prodemokrātisko mediju magnātam piespriež cietumsodu

Pievienot komentāru
Honkongas tiesa prodemokrātisko mediju magnātam piespriež cietumsodu
AFP/SCANPIX

Honkongas tiesa piektdien piespriedusi 12 mēnešu cietumsodu prodemokrātisko mediju magnātam Džimijam Lai, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Tiesa mediju magnātu un vēl citus aktīvistus bija atzinusi par vainīgiem par neatļautu pulcēšanos demokrātijas atbalstītāju demonstrācijā 2019. gada 18.augustā. Lai kopumā tika izvirzītas astoņas apsūdzības.

Kopumā par piedalīšanos demonstrācijā 2019. gada 18. augustā piektdien notiesāti deviņi aktīvisti. Vēl trīs saņēma sodus saistībā ar atsevišķu protestu 31. augustā.

73 gadus vecais mediju magnāts Lai ir ass režīma kritiķis.

2019.gada 18.augustā Pekinā notika viena no lielākajām demokrātijas atbalstītāju demonstrācijām. Organizatori paziņoja, ka tajā piedalījušies 1,7 miljoni cilvēku.

Protesti Honkongā drīkst notikt tikai ar varasiestāžu atļauju.

Honkongai ir īpašā administratīvā rajona statuss ar plašu autonomiju, atšķirīgu tieslietu sistēmu un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā Ķīnā. Tomēr Pekina pēdējā laikā veic pasākumus šīs autonomijas ierobežošanai.

Pēc plašiem un bieži vardarbīgiem protestiem pret Pekinas kontroli 2019.gadā Ķīna ir mērķtiecīgi apspiedusi disidentus un demokrātijas atbalstītājus šajā pilsētā.