Honkongas protesti turpināsies arī jaunajā gadā

0 Komentāru
Honkongas protesti turpināsies arī jaunajā gadā
AP / SCANPIX

Viens no galvenajiem Honkongas protestu organizatoriem – Civilā cilvēktiesību fronte – paziņojusi, ka janvāra pirmajā dienā rīkos masu demonstrāciju.

Plānotā protesta akcija “Atceries mūsu solījumus, mēs esam kā viens” paredzēta kā gājiens 1.janvāra pēcpusdienā Honkongas centrā, kam vēl jāsaņem nepieciešamās atļaujas.

Ceturtdien pilsētā izvietots neliels skaits policistu, jo gaidāms, ka protestu mērogs būs mazāks nekā pēdējās dienās.

Trešdien demonstrācijās aizturēti vismaz 23 cilvēki, paziņoja vietējā policija.

Ziemassvētku laikā notikušajos protestos policija izmantoja piparu gāzi, lai izklīdinātu protestētājus. Daudzas masu demonstrācijas pēdējās dienās sākās kā dažu demonstrantu pulcēšanās uz zibakcijām iepirkšanās centros.

Pagājušajā nedēļā tika iesaldēts bankas konts pūļa finansētai grupai “Spark Alliance”, kas sniedz finansiālu palīdzību aizturētajiem demonstrantiem. Konts iesaldēts saistībā ar apsūdzībām naudas atmazgāšanā.

Kopš jūnija Honkongā notiek plaši protesti, kuros pilsoņi pieprasa plašāku demokrātiju un tiesības.

Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.

Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.
0 Komentāru