Honkongā notikušas jaunas sadursmes; protestētāji sola boikotēt piedāvātās sarunas

0 Komentāru
Honkongā notikušas jaunas sadursmes; protestētāji sola boikotēt piedāvātās sarunas
FOTO: SCANPIX

Honkongā turpinās demokrātijas atbalstītāju mītiņi. Pilsētas vadītājs ir noraidījis protestētāju galveno prasību – atkāpties no amata, bet piedāvājis sarunas. Protestētāji jau ir paziņojuši, ka tās varētu boikotēt, jo notikušas jaunas sadursmes. 

Tūkstošiem demokrātijas atbalstītāju Honkongas pilsētas ielās turpina pulcēties jau sesto dienu. Aizvadītajā pusnaktī apritēja protestētāju izvirzītais ultimāts pilsētas vadītājam atkāpties, pretējā gadījumā draudot pastiprināt protestus.

Preses konferencē īsi pirms pusnakts pilsētas vadītājs Leuns Čunjins noraidīja ultimātu un brīdināja, ka mēģinājumiem okupēt valdības ēkas būs nopietnas sekas.

Leuns arī paziņoja, ka valdības pārstāvis atnāks uz sarunām ar studentu līderiem. Taču pagaidām gan nekas neliecina, ka kāda no pusēm gatavojas piekāpties. Aptuveni 200 protestētāji šodien iesaistījās konfrontācijā ar lielāku grupu viņu pretinieku, kuri sāka nojaukt protestētāju barikādes. Abus grupējumus izšķīra policija, izveidojot likumsargu dzīvo ķēdi starp abām pusēm.

Prodemokrātisko protestu līderi ir paziņojuši, ka ir nepieļaujami, ka valdība nespēj nodrošināt kārtību, tādēļ ir paziņojuši, ka sarunas varētu boikotēt. Sarunu laiks un vieta vēl nav izziņotas.

Protestētājus neapmierina Ķīnas valdības iecere liegt viņiem 2017. gadā paredzētajās vēlēšanās izvirzīt savus kandidātus. Iecerēts, ka tos izvēlēsies Pekina un tikai tad Honkongas iedzīvotājiem tiks dota iespēja izlemt, kuru no viņiem iecelt pilsētas vadītāja amatā.

0 Komentāru