Honkongā policists sašauj neapbruņotu protestētāju; jaunieša veselības stāvoklis kritisks

5 komentāri
Honkongā policists sašauj neapbruņotu protestētāju; jaunieša veselības stāvoklis kritisks
EKRĀNUZŅĒMUMS NO VIDEO

Honkongā, kur jau sesto mēnesi turpinās protesti pret Ķīnas pārvaldi, policists pirmdien sašāvis protestētāju, liecina internetā publiskots video.

Video redzams, kā policists mēģina aizturēt kādu vīrieti, kad viņam tuvojas cits cilvēks, kura seju aizsedz maska. Spriežot pēc video, policists iešauj šim protestētajam krūtīs no tuva attāluma.

Protestētājs, kurš video izskatās neapbruņots, pēc tam saļimst uz zemes.

Tīmekļa vietne “Hong Kong Free Press” vēsta, ka abi protestētāji aizvesti ātrās palīdzības automašīnā. Ievainotais vīrietis bijis bezsamaņā. Vietējā slimnīca paziņojusi, ka viens no pacientiem atrodas kritiskā stāvoklī.

Neoficiāli zināms, ka sašautais ir 21 gadus vecs vīrietis, kuram lodes skārušas aknas un nieri.

Kopš protestu sākuma jūnijā šī ir trešā reize, kad protestētājs sašauts, izmantojot kaujas munīciju.

Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.

Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma, un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047. gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.

Protesti notika arī pagājušajā nedēļas nogalē, un pirmdien Honkongā izsludināts streiks, lai pieminētu 22 gadus vecā studenta Čova Cloka nāvi.

Viņš pagājušajā pirmdienā nokritis no daudzstāvu automašīnu stāvvietas netālu no vietas, kur policija raidīja asaru gāzi pret valdību vērstas demonstrācijas izklīdināšanai. Piektdien viņš no gūtajām traumām mira.

Lai traucētu cilvēkiem doties uz darbu, protestēji pirmdienas rītā sāka veidot barikādes ielās un izdemolēja ieejas metro.