Honkongā aizliedz izmantot sejas maskas protestu laikā

0 Komentāru
Honkongā aizliedz izmantot sejas maskas protestu laikā
AFP/SCANPIX

Honkongā protestētājiem aizliegts valkāt sejas maskas. Tiem, kas aizliegumu pārkāps, draudēs cietumsods. Šādu lēmumu Honkongas valdība pieņēmusi, reaģējot uz aizvien pieaugošo protestu vilni. Šonedēļ tūkstošiem cilvēku atkal piedalījās nesankcionētos protestos, kas vērsti pret valdību un policiju.

Honkongā demonstrācijas ilgst jau četrus mēnešus un spriedze aizvien pieaug. Pagājušajā nedēļas nogalē protestētāju un policijas sadursmēs likumsargi sašāva kādu 18 gadus vecu protestētāju, uz ko reaģējot vairāki tūkstoši demonstrantu, tostarp biroju darbinieki uzvalkos, trešdien devās kārtējā nesankcionētā demonstrācijā. Pret viņiem atkal stājās policija. Tikmēr Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama pavēstījusi, ka piektdien pēc pusnakts stāsies spēkā aizliegums nesankcionētos protestos aizsegt sejas. Šāds lēmums pieņemts nolūkā atjaunot mieru un sabiedrisko kārtību.

“Mēs neesam 100% pārliecināti, ka solis sasniegs šo mērķi. Bet situācija ir mainīga, un protesti turpina eskalēties, tāpēc valdībai ir jāreaģē. Ja nebūtu vardarbības un šo protestu, tad mums nevajadzētu visus šos instrumentus lai ar tiem cīnītos,” pauda Lama.

Tiem, kas aizliegumu neievēros draudēs līdz pat vienu gadu ilgs cietumsods un pamatīga – 2800 eiro soda nauda. Šāds lēmums protestētājus satracinājis – vēl pirms aizlieguma spēkā stāšanās tūkstošiem maskās tērptu cilvēku piektdien atkal izgāja ielās.

Lai gan aizliegums stāsies spēkā jau pusnaktī, tas vēl jāapstiprina Honkongas likumdošanas padomei, kas to plāno izdarīt 16. oktobrī. Valdība aizvien uzsver, ka Honkongā nav ārkārtas stāvoklis. Tikmēr aizvien biežāk izskan viedoklis, ka Honkongas valdības vadītājai būtu jāatkāpjas. Tostarp Malaizijas premjers paziņojis, ka Kerija Lama ir dilemmas priekšā – pakļauties Ķīnas centrālajai valdībai vai klausīt savai sirdsapziņai.

0 Komentāru