Holivudas zvaigznes ierodas Lesbas salā, lai palīdzētu bēgļiem. Reportāža no Grieķijas!

1 komentārs
Holivudas zvaigznes ierodas Lesbas salā, lai palīdzētu bēgļiem. Reportāža no Grieķijas!
Foto: EPA / LETA

Lai pievērstu pasaules uzmanību milstošajai bēgļu krīzei un atbalstītu glābējus, brīvprātīgos un pašus bēgļus – arvien vairāk slavenību dodas uz karstajiem punktiem, un līdzi viņiem – seko kameras. Viens no šādiem punktiem ir Lesbas sala, Grieķijā, kas līdz šim savos krastos uzņēmusi vislielāko patvēruma meklētāju skaitu – aptuveni 400 tūkstošu.

Decembra sākumā Lesbas salā ieradās slavenais Holivudas aktieris – Mendijs Patinkins. Skatītājiem viņš pazīstams kā seriālu – Čikāgas cerība un Svešais starp savējiem zvaigzne, taču viņš ir arī cilvēktiesību aktīvists. Patinkins bija klāt, kad krastā ieradās kārtējā laiva ar bēgļiem un palīdzēja tiem izkāpt uz sauszemes. Meitenīte, ko kāds tēvs nodeva viņa rokās, bija iekritusi bezsamaņā.

“Es vienkārši nesaprotu…, kā cilvēki pieļauj, ka tas notiek ar citiem cilvēkiem? Kā cilvēki no dažādām valstīm visā pasaulē var baidīties no šiem cilvēkiem, kas ir pārcietuši tik daudz? Šie cilvēki izmisuši pēc brīvības, taisnības un cieņas,” viņš saka.

Lai palīdzētu un atbalstītu bēgļus, Ziemassvētkus Lesbas salā nolēmusi pavadīt amerikāņu aktrise Sjūzena Sarandona. Viņa to darot aiz cieņas pret saviem vecvecākiem, kas arī bijuši imigranti.

“Pajautājiet sev kā mātēm – cik lielam jābūt izmisumam, lai kāpšana šajās laivās šķistu labākā alternatīva? Cilvēkiem nekas cits nav atlicis, kā riskēt ar savām ģimenēm! Tas ir briesmīgi. Es gribu, lai mani bērni būtu drošībā un siltumā, šīs ģimenes grib to pašu,” norāda aktrise.

Sarandona cer, ka, redzot šo ārprātu pašas acīm, viņa varēs daudz labāk paskaidrot saviem tautiešiem Amerikā, kādēļ bēgļiem ir jāpalīdz.

Foto:

Skaties video!