Holivudas tipa filmiņas, vienkāršā cilvēka viedoklis – šādi tviterī teroristi vervē jauniešus

Pievienot komentāru
Holivudas tipa filmiņas, vienkāršā cilvēka viedoklis – šādi tviterī teroristi vervē jauniešus
AFP/LETA

Tā dēvētā Islāma valsts jeb Daesh ir apguvusi visus sociālo mediju trikus, un tās galvenais rīks savas propagandas izplatīšanai ir Twitter, vēsta LNT Ziņas.

Sociālos tīklus teroristiskā organizācija izmanto cilvēku radikalizēšanai un rekrutēšanai, tā piektdien Rīgā esošā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra rīkotajā konferencē sacīja NATO Stratcom eksperte Sanda Svetoka.

Paskaidrojot, kādēļ teroristiskā organizācija tik plaši lieto tieši Twitter, Svetoka norādīja, ka šis interneta sociālais tīkls ir viens no populārākajiem pasaulē, un tas lietotājiem ļauj būt pietiekami anonīmam. Vietnē Twitter teroristi ievieto saites uz citām lapām ar radikālu saturu.

Foto:

Sanda Svetkova:

Saturs tiek veidots, izmantojot jaunākās modernās tehnoloģijas. Tiek veidoti Holivudas veida sižetiņi, filmiņas. Saturs arī nav garlaicīgs, tas ir īss, var uzrunāt jauniešu auditoriju. Tie vairs nav saukļi no reliģiskajiem līderiem, kur tiek lasīts Korāns, vai tiek skaidrotas dažādas reliģiskas sarežģītas lietas. Tie ir drīzāk vienkāršie cilvēki, arī Daesh dalībnieki, kuri stāsta par savu dzīvi, stāsta vienkāršā cilvēka viedokli, ko tas viņiem ir devis. Un, protams, šāda metode piesaista cilvēkus. Tad, kad viņi dodas uz Sīriju, lai karotu, viņi sastopas ar citu realitāti.

Jau ziņots, ka tūkstošiem cilvēku no Eiropas Savienības ir devušies uz Sīriju, lai karotu Daesh pusē. Nesen Latvijas Drošības policija atklāja, ka uz Sīriju devušies arī pieci Latvijas iedzīvotāji.

Video: