Komentāri

Tā dēvētā Islāma valsts jeb Daesh ir apguvusi visus sociālo mediju trikus, un tās galvenais rīks savas propagandas izplatīšanai ir Twitter, vēsta LNT Ziņas.

Sociālos tīklus teroristiskā organizācija izmanto cilvēku radikalizēšanai un rekrutēšanai, tā piektdien Rīgā esošā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra rīkotajā konferencē sacīja NATO Stratcom eksperte Sanda Svetoka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paskaidrojot, kādēļ teroristiskā organizācija tik plaši lieto tieši Twitter, Svetoka norādīja, ka šis interneta sociālais tīkls ir viens no populārākajiem pasaulē, un tas lietotājiem ļauj būt pietiekami anonīmam. Vietnē Twitter teroristi ievieto saites uz citām lapām ar radikālu saturu.

Foto:

Sanda Svetkova:

Saturs tiek veidots, izmantojot jaunākās modernās tehnoloģijas. Tiek veidoti Holivudas veida sižetiņi, filmiņas. Saturs arī nav garlaicīgs, tas ir īss, var uzrunāt jauniešu auditoriju. Tie vairs nav saukļi no reliģiskajiem līderiem, kur tiek lasīts Korāns, vai tiek skaidrotas dažādas reliģiskas sarežģītas lietas. Tie ir drīzāk vienkāršie cilvēki, arī Daesh dalībnieki, kuri stāsta par savu dzīvi, stāsta vienkāršā cilvēka viedokli, ko tas viņiem ir devis. Un, protams, šāda metode piesaista cilvēkus. Tad, kad viņi dodas uz Sīriju, lai karotu, viņi sastopas ar citu realitāti.

Jau ziņots, ka tūkstošiem cilvēku no Eiropas Savienības ir devušies uz Sīriju, lai karotu Daesh pusē. Nesen Latvijas Drošības policija atklāja, ka uz Sīriju devušies arī pieci Latvijas iedzīvotāji.

Video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl