Holivudas kinoakadēmijas muzejā novietos Stīvena Spīlberga filmas “Žokļi” galveno zvaigzni

Pievienot komentāru
Holivudas kinoakadēmijas muzejā novietos Stīvena Spīlberga filmas “Žokļi” galveno zvaigzni
AFP / SCANPIX

Ilgas atjaunošanas dēļ novēlotā, jaunā ASV Kinoakadēmijas muzeja atvēršanas dienā, apmeklētājus pie ieejas sveicinās īpašs eksemplārs – tā dēvētais Brūss jeb haizivs modelis no Stīvena Spīlberga kases grāvēja “Žokļi”, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Trilleris “Žokļi” Spībergam atnesa lielāku pasaules slavu un arī brangus ieņēmumus. Mūsdienu acīm vērojot, speciālie efekti un haizivs tēli daudziem patiesi var atnest nostalģiskas sajūtas, tomēr nenoliedzami, – filma ir atstājusi pamatīgu nospiedumu Holivudas kino vēsturē.

Filmēšanas gaitā visi trīs haizivs modeļi cieta vai tika iznīcināti. Tomēr sagataves bija palikušas un tika radīts arī ceturtais. Tagad pēc septiņu mēnešu darba tas atjaunots un visai sarežģītā operācijā ticis novietots muzeja telpās. Vairāk nekā septiņu metru garā, pustonnu smagā haizivs tagad kalpos par viesu uzņēmēju un noteikti piesaistīs ienākušo skatienus.

Unikālās haizivs eksemplārs tika izveidots pirms 45 gadiem, drīz pēc tam, kad filmas radītāji saprata, ka kinolente gūst lielus panākumus. Tas 15 gadus stāvēja Holivudas “Universal Studios”, kur cilvēki varēja fotografēties. Tad haizivs tika burtiski aizmirsta un vēlāk nonāca krāmu noliktavā, krāja putekļus. Kad krāmus mantoja iepriekšējā īpašnieka dēls, viņš ziedoja haizivi atpakaļ topošā muzeja vadībai.

Pats muzejs durvis pirmajiem apmeklētājiem vērs nākamā gada aprīlī, ja vien tas būs iespējams un Covid-19 situācija ļaus svinīgi pārgriezt lenti.